Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyit kér körülbelül egy...

Mennyit kér körülbelül egy földmérő egy kerités helyének a kijelöléséért? Körülbelül 200 méter. Hogyan zajlik ez? Zártkerti terület, de egy vidéki városhoz tartozik.

Figyelt kérdés
Olyan válaszoljon legyen szives, aki csináltatott már ilyet.

2021. márc. 21. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan válaszol neked, de ebben nagyon nagy a szórás (mármint az árban). 1-1 pont kijelöléséért fizetsz, azaz ha van több törés is a telekben, értsd nem négyszög, hanem sokszög, avagy 1-1 oldal olyan hosszú, hogy közbenső pont kijelölése szükséges számodra is, hogy ki tudj feszíteni egy madzagot, ami majd megadja neked az irányt, akkor 4-nél több ponttal kell számolni. Ezen kívül lehet hivatalosan is kiméretni, a földhivatalon keresztül, de csinálnak ilyet a földmérők maszekban is. Előbbit akkor válaszd, ha területi vitád van. Maszekban, számla nélkül nekem 40 ezerért jelöltek ki 4 pontot, azaz 10 ezer volt 1 pont kijelölése (tavaly, év elején).

Úgy zajlik, hogy felhívod a hozzád legközelebbi geodétát (akár megkérdezed az önkormányzaton a jegyzőt vagy a településmérnököt, kit ajánl!), és megkéred arra, hogy mérje ki a telked. Megmondod neki a helyrajzi számot, Ő lekéri ehhez a koordinátákat, aztán kijön (ált. másodmagával) és GPS-el kiméri az összes töréspontot, majd oda levernek egy karót. Megfogja tudni mondani telefonban, hogy mennyibe fog kerülni, mert van rálátása, látja hány töréspontot kell majd kijelöljön! TE ezt követően a karózáson belül építhetsz kerítést, ha 2 centivel van beljebb, akkor kettővel, de az oszlopok külső fele sem eshet a telek túloldalára! Telken belül lehet kerítést építeni!

2021. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes az előttem szóló tanácsa.


Az én telkem zűrös helyen van, hat szomszéddal. Éppen ezért olyan földmérőt kértem fel a munkára, aki igazságügyi szakértő is volt, és külföldön erőmű kimérésén is dolgozott.


Nem volt olcsó, de nagyon megérte. Láttam azokat a pontokat amiket felhasznált a méréshez. Nagyon alapos munkát végzett, senki nem tudott fogást találni a munkáján(pedig többen is próbáltak) két szomszédnak igencsak rossz helyen volt a kerítése( egyiknek 8 méterrel, a másiknak 1 méterrel)..

Ma már belenyugodtak a szomszédok.


(megjelent az egyik szomszéd telkén négy férfi, mérni akartak, mert biztosan suskus van a mért telkemen..látták a piros fejű cöveket, kérdezi a főnök, ki mérte ezt ki? Mondom a mérnök nevét...bocsánat,most idézek: "fiúk pakoljatok, megyübk a picsába, itt nincs mit mérni")

Ő ugyanis tudta, ki az illető.


Bocsánat a hosszú meséért, de csak a mérnöki pontosság jelentőségét próbáltam vázolni

2021. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 2-es, ha nem titok, mennyi a "nem olcsó"?
2021. márc. 22. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!