Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földmérés eredménye mennyire...

Földmérés eredménye mennyire megbízható? Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Megvették a szomszéd telket és elvileg hivatalos földmérő alapján azt állítják hogy a mi házunk fala egy 12m hosszon 3m szélességre az ő telkükön van, erre még rájön a tavasszal felrakott 20cm szigetelés és a tető átlógása. A medence trafója is az ő telkükön van, pedig a kerítés nem ezt mutatja, ami 13 éve ott van. Kinekvan igaza és mi lehet a következmény?

Elvileg így nem lehet építkezni nekik



2021. júl. 23. 07:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%

Ha a vázrajz hitelesítve lett (valószínű), akkor az szent!

Vegyétek meg azt a részt, amit elfoglaltatok (tudatosan, vagy nem szándékosan). Ha az árban nem tudtok megegyezni, fogadjatok értékbecslőt. Ha az ő ajánlata valamelyikőtöknek nem kielégítő, a másik fél fogadjon szintén. Ha lényeges (megoldhatatlan) különbség van (szinte kizárt, hisz az állásával - engedélyével - játszik), ugrasszátok össze a két becslőt.

2021. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Elvileg az a probléma hogy rosszul húzták ki a zsinórt az alap lerakásánál mert az ő kerítésük már akkor is rossz helyen volt így a fal eleve meghaladta a mezsgyét. A lényeg hogy vissza akarják bontatni a szigetelést legalább és a mérés szerinti helyére tennék a kerítést de így nekünk meg kell bontani az udvart és nem lenne hely a medence trafónak sem
2021. júl. 23. 08:32
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha bíróságra megy, mert a ti rossz területfoglalásotok miatt ő nem tud építkezni, mit gondolsz ki fogja megnyerni a pert?

Szerintem egy medencetrafót arrébb lehet tenni, kisebb gond, mint neki egy építkezésre alkalmatlan telek.

És igen, az általatok használt területet adjátok el nekik!

2021. júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Hát ebbe nem akar belemenni, bírósággal fenyeget mert nem akar többet fizetni mikor elvileg az a tulajdoni lapon és a földmérés szerint az ő telekrésze szerinte a vásárláskor már kifizette az árát
2021. júl. 23. 08:47
 5/28 anonim ***** válasza:

Ha a friss és hitelesített vázrajz azt mutatja, hogy a Ti dolgaitok vanank a szomszéd telkén, akkor aligha tudod majd bizonyítani, hogy valaki valamikor rosszul húzta ki a zsinórt. Az lényegtelen, hogy 13 éve hol van a kerítés, mert akár 13 éve is tehették rossz helyre.

Döntő a hitelesített vázrajz.

Kérhetitek a vázrajz felülvizsgálatát, de bonyolult lesz a jövő.

2021. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igaza is van, meg nem is!

Telekkönyvileg valóban megvette, a valóságban viszont megtekintett állapotban vette meg, tehát azt vette meg, amit látott.

Tulajdonképpen, ha megfordítjuk a dolgot, te használsz az ő telkéből tetemes részt, így neked kellene megvenned tőle, nem pedig fordítva.

De ha meg is vennéd, még mindig ott a gond, hogy gyakorlatilag szart sem ér a telke, mert nem tud rá építkezni az elvesztett terület miatt.

Eléggé macerás a dolog, az fogja megnyerni a pert, amelyikőtöknek jobb az ügyvédje, de nem irigyellek!

2021. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Fényképes bizonyítékom van róla hogy a kerítés hol volt mikor építkeztünk. Mi akkor nem mérettünk. Az előző tulajdonost nem zavarta az állapot, most hogy őt zavarja hogy papíron meg valóságban nem egyezik a telekhatár és ő ezzel nem elégedett, ez az ő baja. Elvilegutána járt és ráfér papíron a telekre a háza, gyakorlatilag a méretek nem egyeznek a valóságban ebből van most a vita mert nekem jelentős összegbe kerülne a parkosított udvar megbontása, helyreállítása. Én megcsináltattam a kerítést hogy arról a telekről ne jöjjön átt a gaz meg a por, 2m-es betonkerítést akar most lebontatni
2021. júl. 23. 09:14
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

ÜGYVÉD!...erre nemigen lehet mást mondani.


Lehetne boncolgatni, hogy te pereld azt, akitől vettétek, mert ő adta el nektek rosszul, de még a bűntényeknek is van elévülésük, nyilván ennek is.

2021. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Hát ő 3 hónapja vette a telket, én most el akarnám neki adni azt a telekrészt, amit szerinte eleve jogszerűtlenül használok 13 éve. Ha 13 évig ott üres telken senkit nem zavart, akkor most már szerintem kenheti a hajára hogy neki milyen baja van főleg hogy tudom bizonyítani hogy mikor én építkeztem is így volt
2021. júl. 23. 09:30
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, hogy megtekintett telket vett meg, de a vételár biztos, hogy a Földhivatalban (tulajdoni lapon) szereplő területre szólt.

Nem vagyok jogász, de éveken keresztül foglalkoztam telek ügyekkel, tehát gyakorlati tapasztalatom van.

Kedves Kérdező, bizonyára nem tetszik, amit írok, de a bíróságon alighanem elvesztenéd a pert, de ezt nem állítom, mert nem én vagyok a bíró. Bíróságokra is jártam ilyen ügyekben. Az ügyvédek érvelését a bíró meghallgatja, de a döntést a törvény értelmében, és saját meggyőződésével egybevetve hozza meg.

Kivcsi az esélyed a sikerre, ráadásul lesz egy haragos szomszédod. Már Arany János is megírta a Fülemile c. versében, hogy "Rossz szomszédság -török átok".

2021. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!