Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kötőanyag nélküli téglafal...

Kötőanyag nélküli téglafal lehetséges?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy habarcs nélkül építenék házat 44-es vagy 50-es N+F téglából. Vajon elég stabil lenne?

Sarkoknál, éleknél még 5x10-es pallóval "merevíteném", 5cm vastagságú közetgyapottal szigetelném, a végén pedig OSB-lappal fedném be kívül is belül is.

Szerintem a pallók meg az OSB-lapot tartó merevítés összefogja az egészet (természetesen a téglák is kötésben lennének, meg a nút-féder is fogná)

Hogy mi az értelme, nem tudom, de nekem valahogy jó érzés lenne, ha szétszedhető és átszállítható lenne máshová, ha nem tetszik egy hely. És mindezt egyénileg meg tudnám csinálni.

Annyi még felmerült, hogy nyilván nem árt ha tökéletesen sima alapra kerülne ez a "téglarakás", mert habarcs használata esetén beleül a tégla a habarcsba, de itt csak egymáson lennének. De feltételezem, hogy attól még nem törik el a tégla, ha egy 2-3mm-es kavics alákerül. Vagy esetleg minden 3-4 sor közé raknék deszkákat, amik biztosítanák a sík felületet.

A tető más kérdés. Ha nincs rögzítve rendesen csak odatéve, akkor inkább laposabb tetőszerkezet kéne, ami jobban fekszik és nem dől el.

Alapvetően keresztgerendás parasztházat képzeltem el, de ott meg a tető dőlésszöge, formája korlátozott (45 fokos egyenlőszárú háromszög, vagy szabályos háromszög alak). Gondoltam, hogy a padlástérben lenne a hálótér, ami tényleg csak az alvásra szolgálna.

Klasszikus parasztház elrendezést képzeltem el, ahol a belső szélesség kb. 4m, a külső kb. 5m.

Kivitelezhető ez vajon? És elég stabil lehet?



2021. szept. 25. 09:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%

Kihúzol egy zsinórt, és mellérakod a téglát. Gondolom a vízmérték is ismerős. Derékszög is matekkal megoldható.

Borzalmasan egyszerű. Sokkal egyszerűbb és könnyebb, mint a nyakatekert barkácsolásod.

Ott a youtub, és kismillió kép, találni leírásokat.

2021. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Ha helyváltoztatás a cél, akkor én egy mobilházon is elgondolkodnék, nemcsak egy téglarakáson.
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Elég macerásnak tűnik a kivitelezés ha azt akarod, hogy jól is nézzen ki meg ne legyen élet veszélyes de ha az a fő szempont hogy el akarsz menni, egy lakókocsi szerintem jobb megoldás lenne. Vagy esetleg egy előre gyártott mobilház. De ha mindenképp te akarod készíteni akkor miért nem könnyűszerkezetes házat barkácsolsz ? Azt ugyan úgy szét lehet kapni ha továbbállsz.
2021. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

"Ha megken minden szereplőt"


Nincs az a pénz amiért aláírná ezt egy fmv vagy műszaki ellenőr

2021. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%
És mihez fogatod az OSB-t ?Ha gerendavázasban gondolkodol és csak a közökbe tennél téglát akkor kell tudd ,hogy a malterrel kötöttet is drottal vagy fémszallaggal bekötik .
2021. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%
13-as vagyok. 100 nm alatt nem kell engedély építkezni (de a helyi szabályok azért befolyásolhatják a dolgokat) plusz ha melléképületként épül vagy sok hasonló kamu sztori van akkor kutya nem foglalkozik vele vagy észre se veszik. Szerintem a kivitelezés veszélyeire kellene felhívni a figyelmet. A kérdezőt kérdezném, hogy más nem jöhet szóba? pl könnyűszerkezetes házat építeni?
2021. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
Ja azt elfelejtettem, hogy a szigetelés módja a sima téglával így nem lenne jó az egész tiszta penész lenne. (13-as vagyok)
2021. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
újra a 13-as vagyok nem akartam 4. választ is írni de mivel félek megvalósítod amit leírtál muszáj azt is megjegyeznem hogy nehogy fa deszkára rakj falat mert ha kirothad egy év alatt alóla úgy dől rád a fal ahogy van… Elég sok sebből vérzik ez a terv.
2021. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Senior Séf ***** válasza:
42%
A téglafalba nem annyira a ragasztás miatt van malter, hanem azért, hogy a téglák teljesen sík felületen feküdjenek egymásra. A habarcsot kiválthatod sárral, mint aa régiek csinálták.
2021. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%
Régiek? Már a rómaiak is mészhidrát és homok keverékével ragasztották össze az égetett agyag téglákat.
2021. szept. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!