Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kötőanyag nélküli téglafal...

Kötőanyag nélküli téglafal lehetséges?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy habarcs nélkül építenék házat 44-es vagy 50-es N+F téglából. Vajon elég stabil lenne?

Sarkoknál, éleknél még 5x10-es pallóval "merevíteném", 5cm vastagságú közetgyapottal szigetelném, a végén pedig OSB-lappal fedném be kívül is belül is.

Szerintem a pallók meg az OSB-lapot tartó merevítés összefogja az egészet (természetesen a téglák is kötésben lennének, meg a nút-féder is fogná)

Hogy mi az értelme, nem tudom, de nekem valahogy jó érzés lenne, ha szétszedhető és átszállítható lenne máshová, ha nem tetszik egy hely. És mindezt egyénileg meg tudnám csinálni.

Annyi még felmerült, hogy nyilván nem árt ha tökéletesen sima alapra kerülne ez a "téglarakás", mert habarcs használata esetén beleül a tégla a habarcsba, de itt csak egymáson lennének. De feltételezem, hogy attól még nem törik el a tégla, ha egy 2-3mm-es kavics alákerül. Vagy esetleg minden 3-4 sor közé raknék deszkákat, amik biztosítanák a sík felületet.

A tető más kérdés. Ha nincs rögzítve rendesen csak odatéve, akkor inkább laposabb tetőszerkezet kéne, ami jobban fekszik és nem dől el.

Alapvetően keresztgerendás parasztházat képzeltem el, de ott meg a tető dőlésszöge, formája korlátozott (45 fokos egyenlőszárú háromszög, vagy szabályos háromszög alak). Gondoltam, hogy a padlástérben lenne a hálótér, ami tényleg csak az alvásra szolgálna.

Klasszikus parasztház elrendezést képzeltem el, ahol a belső szélesség kb. 4m, a külső kb. 5m.

Kivitelezhető ez vajon? És elég stabil lehet?



2021. szept. 25. 09:20
1 2 3
 21/26 mindentudó99 ***** válasza:
Legalább tapaszd az oldalát be hígabb marha trágyával. Valamennyire össze fogja és szétszedhető.
2021. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

A megvalósítástól fényévekre vagyok.

Csak gondolkodom.

Úgy gondoltam, hogy a téglarakás tartaná a tetőszerkezetet.

A lakótér, tehát a helyiségek lennének gerendából és OSB-lapokból, vagy esetleg lambéria. A fal és az OSB közé kerülne közetgyapot.

A szobák (helyiségek) belső fala a téglarakástól függetlenül is állna.

Az egész "téglarakást" pedig kívülről szintén közetgyapot+OSB-vel képzeltem el beburkolni.

Az hogy a malter kiegyenlíti a felületeket, mert a téglák abba ülnek bele, az fontos szempont lehet.

Végsősoron egy könnyűszerkezetes ház is megfelelő lehet, ebben az esetben azt gondoltam, hogy a tégla, mint töltőanyag jönne szóba.

2021. szept. 27. 08:55
 23/26 anonim ***** válasza:
80%

13 as vagyok .Szerintem ne erölködj v.trolkodj ez sajna lassan az a kategoria .A téglarakás csak magára még egy sátorlapot is nehezen tart meg.

A közetgyapott bent felesleges,penészedik és nincs hötárolókapacitás .

Ha a téglát ,közetgyapottat nem vakolod ,huzod be mondjuk malterral nem lessz légtömör nem fogod tudni se fütteni se hütteni.

2021. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23 as válaszoló miért adod ki magadat nekem? (13 as én vagyok…)
2021. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Enézésedet kérem 15 ös vagyok.Nem volt szándékos.
2021. szept. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Rendben semmi gond.
2021. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!