Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnek hogy álljunk...

Építkezésnek hogy álljunk neki? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építettni, 8millio forint önerőnk van, az új zöldhitelt és csokot szeretnénk igénybe venni hozzá. Mik az első kezdő lépések? Mivel albérletből költözünk gyakorlatilag 0 bútorunk/elektronikai berendezésünk van, így szeretnénk ha az önerőnkből maradna azért a kasszában. Kivel kell leülni beszélni először? Hitel ügyintéző?Generálkivitelező? Vagy amíg nincs meg a telek addig egyikkel se? Próbáltam utána olvasni de már rengeteg információ kavarog a fejemben, össze vissza, jó lenne ha valaki kicsit helyre tenné őket, és nagyjából kapnék egy képet az egész folyamat menetéről.

2021. okt. 7. 14:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Inkább tégla, monolit beton vagy Ytong házban gondolkodj, mert hosszú távon megéri és sokkal élhetőbb környezetet ad(van hőtömege). Amióta ennyire megdrágult a fa és acél ára nem éri meg könnyűszerkezetes épületet építeni!!!!
2021. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Amíg nincs meg a telek addig egyikkel sem. Nem akarlak elkeseríteni, de csak a telekre elmegy az önerőtök (max akkor nem, ha Mucsaröcsögétől 5 kmre, valami földút mellett vesztek egy max 300 negyzetmétereset). Persze vehettek fel a telekre is hitelt, de az meg a későbbi hitel képességeket rontja.

Amennyire változnak a kivitelezési díjak, nem is lehet előre számolni,mi mennyi is lesz végül.

Én a helyetekben vennék egy használt házat (ha a lakás nem opció), és szépen, ahogy tudom újítgatnám fel. Zöld hitel nincs rá, de csok és babavaro igen.

2021. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%

Nincs olyan, hogy hőtömeg, de amire a költő gondol az pont lényegtelen, mert nincs ingyen ebéd, hogy meleg legyen a téglafal, előbb azt is fel kell melegíteni ami még több energia.

Monolit beton? :D Monolitot még a födémre is csak legnagyobb palimadarak raknak.

2021. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

3-nak

Inkább maradnál csöndbe,mert fingod sincs az épületekről!!! Ha nem tudod milyen monolit épületeket építenek mostanában akkor minek beszélsz bele? Segítek Thermo-block!!!

Ha egy épületben benne laksz folyamatosan, akkor csak egyszer kell felmelegíteni 1 évben utána már hőn tartás van, ami nem extra költség, mert egy könnyűszerkezetes háznál is ez van, csak az gyorsabban melegszik fel és hűl le. Egy könnyűszerkezetes ház nyaralónak jobb, mert abban nem tartózkodsz huzamosabb ideig, de télen élni benne nem ajánlott. Ha leáll a fűtés pár óra alatt teljesen kihűl, szerkezetileg kevésbé masszív, zajszigetelése rosszabb és még sorolhatnám. Anno azért volt kedvelt, mert olcsón és gyorsan lehetett felépíteni, de ennek már vége.

2021. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
11%

A felmelegedés, lehűlés nem a faltól függ, hanem a hőszigeteléstől.

Na most? :D:D:D

2021. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Tartsak fizika órát?

Mond neked valamit hogy fajhő? Erről már biztosan hallottál szerintem. Nos a fajhő másik megnevezése a hőkapacitás, építmény esetén Cv érték, talán erről is hallottál már. Egy építmény CV értéke függ annak tömegétől és más anyagi jellemzőktől(hővezetés, hőáram és sorolhatnám). A könnyűszerkezetes épületek tömege a tégla vagy monolit beton épületekének a töredéke, tizede, de akár a százada is lehet. Ha egységnyi energiát közlünk az adott épületek felé, akkor a kisebb hőkapacitással rendelkező egységnyi idő alatt képletesen dt=10 fokot emelkedik míg a másik csak dt=1 fokot. Ha mindkét épület eléri a 22-23 fokot, ami a normális lakóklímát feltételezi, akkor az energiaközlés megszakítása után ugyanaz a folyamat játszódik le ellentétesen mint a felmelegedés során, vagyis a nagy hőkapacitású, hőtömegű lassabban fog kihűlni adott hőszigetelési képesség mellett. Olvass ennek utána és megérted!!!

2021. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
15%

"lassabban fog kihűlni" de lassabban is melegszik fel. Nincs ingyen ebéd

Ráadásul a téglaház tele lehet hőhíddal is.

2021. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Azzal kezd hogy elfelejted a könnyűszerkezetes házat. Drágább meg szarabb is mint a normális ház.
2021. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

:D

Ha olyan ház kell ami véd egy frontális karamboltól is akkor nem jó a könnyűszerkezetes

A betonfödém árából kijön a teljes könnyűszerkezetes ház anyagára

2021. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy mindenki elmondta ,hogy mit ne csináljak vagy mit akarjak máshogy. Ettől függetlenül nem lettem előrébb..

Ha tégla házat akarnék SE tudnám ,hogy kezdjünk bele. A hővel kapcsolatos válaszoknak pedig szerintem abszolút semmi köze nem volt a kérdésemhez. Hasznosnak hasznos persze, de nem erre voltam kiváncsi. Kérem a jövőben maradjunk a témánál..

2021. okt. 7. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!