Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnek hogy álljunk...

Építkezésnek hogy álljunk neki? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építettni, 8millio forint önerőnk van, az új zöldhitelt és csokot szeretnénk igénybe venni hozzá. Mik az első kezdő lépések? Mivel albérletből költözünk gyakorlatilag 0 bútorunk/elektronikai berendezésünk van, így szeretnénk ha az önerőnkből maradna azért a kasszában. Kivel kell leülni beszélni először? Hitel ügyintéző?Generálkivitelező? Vagy amíg nincs meg a telek addig egyikkel se? Próbáltam utána olvasni de már rengeteg információ kavarog a fejemben, össze vissza, jó lenne ha valaki kicsit helyre tenné őket, és nagyjából kapnék egy képet az egész folyamat menetéről.

2021. okt. 7. 14:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
BP-től 70km re, Jászberényben 20ezer fős város, 15M egy felújított 3 szobás ház kis kerttel
2021. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

És vajon minden felújitott? 32 amperes áram, vagy a negyven éves réz vezetékek a falban, 20 amperrel? Mert akkor mindegy is ha újra van csempézve,mert újra kell megint. Azért mondom ezt, mert jó ideje ingatlan szakmában vagyok (én írtam a telkes válaszokat is), és hihetetlen módon tudnak hirdetni, így felújitva, úgy felújítva,ledes világítás a wécében is, közben ott a konvektor, meg az ezer éves réz vezetékek, es átlag Marci csak akkor veszi észre, ha gebasz van, amikor be akarja üzemelni a mosogatogepet, vagy azt ne is, csak egyszerre akar teszem azt porszivozni és mikrozni, és jobb esetben lecsapja a biztosítékot rosszabb esetben leég a ház. Sok esetben még vezetékes víz sincs, és kiderül, hogy így mivel nem igazánhitelezhető, csak kp - t fogadnak el. Stb stb. Kicsit sarkitva, de ez az átlag a felujitottaknál.

Meg persze nem mindenki Jászberénybe akar menni.

2021. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ingatlan szakértő ...

Régen aluminiumot használtak ...

Igen itt Jászberénybe teknőbe mosunk és tábortűz mellett melegszünk ...

2021. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ha tudod akkor belinkelhetnéd azt a 15 milliós felújított családi házas hirdetést Jászberényben. Érdekelne. Mert hogy az csak a hirdetés szerint felújított, az ziher. Vagy a várostól x kilométerre van, és még onnan is is y km földútra. És csak egy dolog van felújítva a 20ból. Vagy egy omló félben lévő vályog, amit eladásig összeraktak valahogy, utána meg összedőlhet. Ezek a tippjeim, így látatlanban.
2021. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Sehol sem írtam hogy teknőbe mostok. Egy házról van szó, nem a városról.
2021. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Igen, a rezet elirtam, de nem azért mert nem tudom, hanem mert este van és fáradt vagyok. Na bumm. Örülök, hogy sikerült arra lecsapni, mint gyöngytyúk arra a bizonyosra. Utana meg egy tök értelmetlen dolgot hozzáfűzni a teknőről meg a tábortűzől. Ha tudod, linkeld már be a hirdetést.

Amúgy meg mindenki abban lakik tőlem, amiben akar. Ha elég, hogy szép a csempe, de közben sistereg a vezeték, lelke rajta.

2021. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az építési telkek ára nagyon változó, Budapest és nagyvárosok környezetében jóval magasabb mint vidéki falvakban. Dunaújvárosban egy 600m2 építési telek akár 20 millió is lehet, tőle 20km meg 7-10 millióért meg lehet venni. Ugyanez Budapesten 30-100 millió vagy még több.Az építkezés költsége is eltérő lehet, mert Budapesten egy kőműves nem megy el napi 30000ft alatt dolgozni, a segédmunkás bérek is 20000ft karcolják 1 napra. Simontornyám a kőműves napi 15-18000ft dolgozik, a segédmunkás 10000-12000ft. Budapesten nagyon sok munka és építkezés van, a kevésbé fejlett térségekben jóval kevesebb. Napi szinten hordják fel Budapestre a munkásokat kisbuszokkal, a napi 10000-15000ft ingázási költség bőven megtérül.
2021. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!