Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnek hogy álljunk...

Építkezésnek hogy álljunk neki? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építettni, 8millio forint önerőnk van, az új zöldhitelt és csokot szeretnénk igénybe venni hozzá. Mik az első kezdő lépések? Mivel albérletből költözünk gyakorlatilag 0 bútorunk/elektronikai berendezésünk van, így szeretnénk ha az önerőnkből maradna azért a kasszában. Kivel kell leülni beszélni először? Hitel ügyintéző?Generálkivitelező? Vagy amíg nincs meg a telek addig egyikkel se? Próbáltam utána olvasni de már rengeteg információ kavarog a fejemben, össze vissza, jó lenne ha valaki kicsit helyre tenné őket, és nagyjából kapnék egy képet az egész folyamat menetéről.

2021. okt. 7. 14:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%
Mivel csok és zöldhitel a terv, én egy független hitelügyintézővel kezdenék, hogy egyáltalán mik a lehetőségek. A csokot és társait már akkor igényelni kell, amikor egy kapavágás sem történt. Aztán a lehetőségek tudatában mennék ezzel foglalkozó vállalkozóhoz. Onnantól kezdve mennie kéne a dolgoknak.
2021. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

6 vagyok

Kérdező azért írtam le hogy miért ne könnyűszerkezetes házban gondolkodjál mert a fa iszonyatosan megdrágult, 2014-ben 75000ft/m3 hozták házhoz, most ugyanez 230000ft/m3. Más építőanyag is drágult, de nem ennyire. Az OSB lapok még jobba drágultak, és egy könnyűszerkezetes ház abból épül fel. Egy tégla házban lehet csökkenteni a felhasznált fa mennyiségét egyszerű tetőszerkezettel, egy könnyűszerkezetes háznál viszont ez statikai problémákat okoz. Azzal kéne kezdeni hogy készítesz egy költségvetést, mennyi a max pénz amit össz tudsz szedni és utána lehet a terveket szövögetni!!!

2021. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%
Tele van a facebook 160zer/m3 hirdetéssel
2021. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Tele van a facebook 160zer/m3 hirdetéssel"


XD

2021. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlennek még telke sincsen. Ezt nézzétek, hogy itt vitatkoztok a könnyűszerkezetesen stb. Úgy elmegy az önerő a telekre, hogy utána már max egy sátor jut rá.

Nem közeledésből meg rosszmájúságból, de sajna ez a realitás. Ha telek lenne úgy lenne értelme tovább agyalni. De nincs. Sajnos így egyelőre game over. Kérdező, hol akarsz venni telket? Ha építkezés, akkor a telekkel kezd, minden más ez után jön.

2021. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo,

8 m ft onerovel az epitkezest nem engedhetitek meg magatoknak… ez a realitas.

Plane ha azt sem tudod hogyan indulj el…

Egy tervezes 2 m ft

Kozmuvek bekotese 1 m ft

Egy konyha minimum 1 m ft

Egy utcai kerites min 1 mft de inkabb 2…

Kocsibeallo es jarda terkovezes 1 mft


Es a telek es haz sehol…

2021. okt. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
8 M forint nagyon kevésahhoz, hogy belevágj egy építkezésbe, pláne úgy, hogy a telek sincs meg. Szerintem is hitelügyintéző legyen az első lépés. Ha tudod mennyi a keret, még mindig meggondolhatod.
2021. okt. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Jobb, ha a pasidra bízod és nem szólsz bele.
2021. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen azzal kell kezdenetek, hogy kikéritek a jövedelem igazolásotokat a navtól.


Ha ezek megvannak, azzal mehettek bankhoz/hitel ügyintézőhöz, a jövedelem igazolásból már nagyjából meg tudják mondani, hogy mennyi hitelre vagytok jogosultak.



De én is azt mondom, hogy 8 milla most nagyon kevés lesz az építkezéshez. Főleg, hogy se telek, se bútorok.


Én a helyetekben inkább néznék kész ingatlant. 8 milla önerővel már elég szépeket lehet venni.

2021. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

A kész ingatlan esetében ne felejtsétek el, hogy ott a (tetemes) illeték, ügyvédi díj, stb. Tehát a nyolc milliót nem lehet teljesen számítani önerőkent, mert után jön a pislogás, hogy még ezt is meg ezt is fizetni kellene.

Persze ha az ingatlan értéke 15 misi alatt van, és ez az első ingatlanotok, akkor nem kell illetéket fizetni, de mutasson nekem ma valaki értelmes helyen lévő, beköltözhető állapotú ingatlant 15 alatt.. Ha van is, akkor az nem nagyobb, mint egy patkánylyuk.

2021. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!