Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kocsibejárót murvával szeretné...

Kocsibejárót murvával szeretném leszórni. Kérdés, hogy milyen vastagon terítsem el és hogy tegyek-e alá darált betont vagy valamilyen más alapot?

Figyelt kérdés
Egyéb más tanácsot is elfogadok kocsibejáróval kapcsolatban.

2021. okt. 17. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha sik terulet akkor termelj ki onnan 10cm foldet. Arra mehet a geotextil es ra a 10cm murva.

En igy csinaltam igaz ritkan allok oda kocsival, de birni birja.

A fold kitermeles utan hagyhatod kicsit allni tomorulni ha kell. Nem kell ala semmi. Max tartsal meg fel m3 murvat es utolag szorsz meg oda ahol keves vagy kicsit megsullyed.


A 10cm-t kiasni es elvinni az a szep melo. En rotakapaval lazitottam fel aztan talicskaztam. Kimerito volt. Kb olyan 20m x 3-4m volt a sav amivel megcsinaltam. Kb 4-5m3 murva siman rament.

2021. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Én törmeléket,homokot tettem alá,aztán geotextilt.

Ha nincs egy szegélye,akkor a fűnyírás elég szívás tud lenni, illetve közte is kijön a gyom előbb utóbb,azt gyomirtóval meglehet oldani.

Viszonylag olcsó és hosszútávú megoldás.

2021. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha süppedős, nem elég szilárd az altalaj, akkor kell daráltbeton, nagyobb szemcseszerkeztű anyag. Be kell tömöríteni lapvibrátorral, döngölőbékával vagy vibro hengerrel. Utanna geotextil és rá 15 cm 0-25 ös zúzottkő. Ezt is tömöríteni kell de döngölőbékát itt már ne használj. Ez tuti lesz!
2021. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!