Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A modern anyagok között...

A modern anyagok között vannak éghetetlenek? Falfestékek, falazóanyagok, kötőanyagok, szigetelések, gerendák, tetőlécek között? Ha a faanyag problémás, akkor a japán Yakisugi eljárás megoldást jelent, h. a faanyagokat se tudja gyújtogató meggyújtani?

Figyelt kérdés

Illetve kimaradtak a felsorolásból a nyílászárók.


Fa és műanyag helyett jó ötlet lehet a fémkeretes ajtó/ablak, hogy akár erdőtűz (pont a telkünk mellett kezdődik egy hatalmas erdő), akár szándékos (külső) gyújtogatás se gyújtsa fel a házat?


Vannak már tűzbiztos szigetelések, falazóelemek, kötőanyagok, falfestékek, nyílászárók, gerendák, szarufák?



2021. okt. 18. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A falazóanyagook többsége nem éghető, pl kerémia beton téglák. A fa nyilván nem idetartozik.

A festék talán szintén nem ez a kategória. Tapéta ha van akkor az nyilván ég.

Fém kötőanyagok nem égnek. A pur hab és társai igen.

gerenda ha fa éghető, ha vas, akkor nem.

tetőléc, hát ebből szerintem csak a fa van elterjedve.

Szigetelés kőzetgyapot és üveggyapot nem éghető, sőt. A hungarocell nem a legjobb ezen a téren

Burkolatban a gipszkarton szintén nem éghető, de van belőle külön tűzálló verzió.


Nem a tetőléc lesz a gyenge pontod, hanem az ha bedobnak az ablakon egy molotov koktélt és a berendezésed gyullad ki.


Úgy érzem, túlparázod a dolgot.

2021. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz lehet, de ez ellen legfeljebb törhetetlen (már amennyire...) üvegeket kell a hagyományos helyett vásárolni. Plexi nem tudom mennyire ég(het), pl. a szintén fent írt erdőtüzeknél.


Faanyagoknál kifejezetten írtam:


"Ha a faanyag problémás, akkor a japán Yakisugi eljárás megoldást jelent, h. a faanyagokat se tudja gyújtogató meggyújtani?"

2021. okt. 19. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!