Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Napkollektor rendszer viz-viz...

Napkollektor rendszer viz-viz hőszivattyúval?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy elsőre hülyeségnek tünő kérdésem :D nem nagyon értek a viz/gáz fütéshez, de jött egy ötletem mi lenne ha pl. tetőre szerelt napkollektorban felmelegedett vizet bevezetnénk egy viz hőszivattyúba és igy állitanánk elő a szükséges meleg vizet. a napkollektorban elég lenne 15-20 fokos viz egy hőszivattyúhoz .

szerintetek?


2021. nov. 10. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy problémát nem tudunk megoldani azzal, ami előidézte.

A probléma az, hogy télen nem süt eleget a nap, ezért hideg van. A napfény befogása tehát nem fogja megoldani a gondunkat...


Persze ezzel sokan nem értenek egyet és próbálkoznak. Létezik napkollektoros fűtés rásegítés, de hőcserélő, szivattyúk, szerelvények, szelepek, hőérzékelők, összetett vezérlés kell hozzá. + karbantartás és hiba esetén nagy töprengések, hiszen ez már nagyon nem az egykörös "cirkó" műszaki szintje.


60 ezer forint egy kutya közönséges keringető szivattyú darabja!


Drágább a leves, mint a hús.

2021. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem működne!

A talajkollektoros vagy talajszondás hőszivattyú működik hasonló elven.

Annyi bennne a trükk, hogy a kollektorok által nyáron megtermelt felesleges melegvízzel vissza kell fűtened a talajt. Ha ezt lehagyod a rendszerről a talaj sajnos 10-15 év után kimerül, és nem fogsz tudni fűteni.

2021. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is felkeltette az érdeklődésemet a kollektor. De mikor alaposan áttekintettem a helyzetet és a házamat, meg a rendszert kellett volna megterveznem, akkor nem tudtam megválaszolni egy kérdést. Ha a rendszert a téli hőigényemhez tervezem, mi a túrót csinálok azzal a rengeteg forró vízzel nyáron? Amikor 40 fokos kánikula van. És nem 8 órát süt a nap, mint a téli napfordulón, hanem 16 órát. Akkor hova teszem azt a baromi sok forró vizet, amit a tetőn termel a kollektor?
2021. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Építesz hozzá 10 millióért egy 30 m³ -es medencét 🙂
2021. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez is megfordult a fejemben, négyes, de akkorra már a füvesítés és az öntözőrendszer készen volt hátul. Nem akartam rögtön az első évben szétbarmolni...
2021. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg lehrt szerelni a kollektorra valami takarot amit lehuzol ha nem akarod hasznalni. Tehat az nem engedi a napfenyt a csovekbe.

Biztos van ebbol elektromos meg automatikus is ami persze bonyolitja a rendszert.

Ezert gyakoribb inkabb az, hogy hmv-re hasznaljak a kollektort es nem futesre.

2021. nov. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egész kollektoros kóceráj árát rá kell költeni +pár centi szigetelésre és fűtési probléma megoldva. Évente 50-100 forint gázfogyasztásnál nincs értelme semmilyen rásegítésnek.

A szigetelés nem romlik el, nem kell karbantartani, kapcsolgatni, figyelgetni. Időjárástól független és évtizedekig működik.

2021. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

a 7-nek: sajnos nincs gáz, (még) de mikor lesz azt sem tudom igy egyelőre ez kizárt. Fás kazánt meg nem akarok. így marad a hőszivattyú, télen viszont nem ritka a régióban a -20 fok így a sima levegő-vizes cuccnak nem lesz olyan jo COP értéke.

Talajszondás lenne az egyik, drágábbik megoldás. Ezért gondoltam arra hogy a mai napkollektorok már sokkal jobbak és télen is képesek 15-20 fokos fizett előállítani amitől a hőszívattyú már messzemenően boldog lesz :D

2021. nov. 11. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!