Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elektromos, erősáramú légkábel...

Elektromos, erősáramú légkábelt vagy földkábelt lehet magában vagy valamilyen védőcsőben (pl. KPE) telekhatáron lévő kerítésre szerelve vezetni?

Figyelt kérdés

A kocsibehajtó kapujához szeretném elvezetni az áramot, hogy a kaput lehessen motorizálni.

A szomszéd udvarától elválasztó, telekhatáron lévő kerítést mi építettük. A betonalapja kb. 20 cm magasan áll ki a földből. A betonalapba kb. 2,5 m-enként vas oszlopok vannak, bennük vezérdrótok és azokra van rögzítve a ~175 cm magas drótháló.

Ugyanilyen szerkezetű kerítés van az utcai telekhatáron is.

A kerítés tövében -de nem leásva- szeretném vezetni a légkábelt egy KPE csőben.

Kb. 30 m-ert kellene a szomszédos telekhatári kerítésen és kb. 20 m-ert kellene az utcai telekhatári kerítésen vezetni.

- Rendben lenne ez így?

- Biztonságilag, szakszerűség tekintetében?

- Jogszabályilag?

- Van valamilyen előírás arra, hogy egy elektromos légkábelt a talaj felett milyen magasan kell/lehet vezetni?

- Földkábelt csak a földben lehet vezetni vagy föld felett is?



#kapuautomatizálás #Erősáramú légkábel kiépítése #Erősáramú földkábel kiépítése #Légkábel vezetése magántelken #Földkábel vezetése magántelken #Légkábel vezetése kerítésre szerelve
2021. nov. 26. 10:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok

A #9-es tökéletesen kifejtette matematikailag a szükséges méretetet de gyakorlatilag megfelel a 3x2,5-es kábel amit érdemes kényelmes méretű csőbe húzni főleg ilyen távon (szerintem egy-két helyen meg is kell szakítani legalább egybe nem fog bemenni) én 25-ös KPE csövet használok ilyen esetben.

2021. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!