Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi telek tájolásáról? Házat a felső telekhatár mentén lehet rá építeni.

Figyelt kérdés
Link: [link]
2021. nov. 28. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jó telek! Az utcai homlokzat a legértéktelenebb és a hátsó, alapvetően déli, délkeleti tájolás.
2021. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A dédapám által épített, ma is meglevő ház pont ilyen tájolással és elrendezéssel épült.

Az a ház L alakú: a 3 szoba az utcára néz, ez az L betű egyik szára. A telekhatárnál hátrafelé megy az épület, ott volt a konyha, majd hátrébb a tárolók, melléképületek (nagy paraszti gazdaságra gondolj). Az L betű belső oldalán tornác megy végig. Az L betű ölelésében egy szőlőlugas van.

A tornácon szoktunk ebédelni, ha nincs tél. Ez nyári forróságban elég meleg tud lenni, keressük az árnyékot (igaz, már a szőlőlugas sem olyan, mint 50 éve). Viszont délután, amikor árnyékbe kerül, jó ott üldögélni, beszélgetni.


AZ hátrány, hogy a szobák nem túl naposak.


Nyilván ez csak egy ötlet a beépítésre. Kérdezz meg építész mérnököt is.

2021. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de azért nem mindegy milyen széles és milyen széles házat lehet rá építeni
2021. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem ideális. Az pozitívum, hogy a "tűzfal" északnyugati felé van, de szerintem jobb lenne ha a ház hátsó (értsd:utcafronti homlokzattal átellenben lévő) oldala néz északra. Inkább a "sötét" hálószoba legyen hátul, és naposabb a nappali, konyha az utcára nézzen. De ez csak egyéni preferencia.
2021. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem tökéletes, mert a napelemnek nem lesz kimondottan déli tetősíkja, de nem is rossz: az udvarod egyébként szép napos lesz és sok szobád világos lehet.
2021. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal utcafrontnak háttal nem lehet építkezni, márpedig egy déli vagy délkeleti tájolású ház sokkal jobb lenne, legalábbis fényviszonyok szempontjából! Persze ez csak a saját véleményem és tapasztalatom!
2021. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, sajnos elfelejtettem jelezni a képen, hogy az utca a telek bejáratánál van, tehát a kép nem úgy értelmezendő, hogy az utca a telek hátulján fut.
2021. dec. 1. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, és én se úgy értettem, természetes hogy az utcáról van a bejárat, és az az eleje! Csupán mellékesen megjegyeztem, hogy észak-északkeleti tályolás fényviszonyok szempontjából szerintem nem a legoptimálisabb!
2021. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!