Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet házat építettni 30...

Fiktívszemély kérdése:

Lehet házat építettni 30 millió forintból?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnék Baja külvárosában. Az igényeim minimálisak. Legyen legalább két hálószoba, konyha, wc, fürdő és ami fontos lenne,hogy egy legalább két férőhelyes garázs. Sajnos egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Tudom,ez nagyon sok mindentől függ, én a legolcsóbb legegyszerűbb megoldásokkal is meg lennék elégedve,persze azért ne keljen megfagynom télen. Az említett összeg elég lenne egy ilyen berhuázásra?

Kérem csak a témában jártasok írjank. Előre is köszönöm.



2021. dec. 6. 21:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
A kérdező felé Baja környéki vagyok! A mostani helyzetben, ennyiből akkora házat, garázzsal amit tervezel,szerintem nem tudsz beköltözésig összehozni!
2021. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%
10-es, nem, ez csak a ház felépítése, bútor természetesen nincs benne.
2021. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fogsz ennyibol hazat epiteni. A garazst utolag is megtudod csinalni, tehat azon most tudsz sporolni valamennyit.

Keszitsz tervrajzot es szamoltasd ki a koltsegeket

2021. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

#4

"Mi ennyiből épitjük, 95nm2 mediterran stílusú téglaház. A generálkivitelező ismerős és nem rakja rá a szokásos hasznot, vmint a festés hőszigetelés is anyagárban van"


Ha nálatok mindenki ingyen dolgozik úgy ki lehet hozni ennyiből.

Csak éppen nehéz ilyen hülyéket találni, akik hónapokig ingyen dolgoznak és egy fillért sem visz haza a családnak. Sőt még le is adóznak utána, ugyanis a NAV-nál nincsen "szívességi munkavégzés".


De hajrá.

2021. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
Én is a használt ház vételét javasolnám. Mert már 20 millióért is egész elfogadható állapotúak vannak, és 10 millió elég kicsit rendbetenni, és bebútorozni.
2021. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

14-es, ezt az idétlen következtetést mégis miből vontad le?

mi értelme h.lyeségeket ide írogatni?

2021. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

#4

"Mi ennyiből épitjük, 95nm2 mediterran stílusú téglaházat"


Sajnos a Ft. egyre kevesebbet ér. Az építőanyagárak is az egekben vannak és ráadásul folyamatosan tovább emelkednek. Már a jövő évi további 20%-os emelést is bejelentették, persze ki tudja, hogy mennyi lesz majd igazából.


Kis matek:

30millió Ft : 95 m2 = 315.000 Ft/m2

Ez sok évvel ez előtti ár.

Aki 2021 - 2022-ben azt állítja, hogy ennyiért felépít egy -az igen szigorú előírásoknak megfelelő- családi házat az vagy nem mond igazat, vagy egy putrit épít, amire nem kap majd használatbavételi engedélyt.


Tehát visszakapod a kérdésedet:

"mi értelme h.lyeségeket ide írogatni?"

2021. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a garázst engedd el egy időre. Úgyis elég necces lesz.
2021. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

17-es, attól, hogy te még mindig elavult négyzetméter árban számolsz, az a te bajod, attól az én házam ennyiből épült fel úgy, h9gy nem rég lett kész.

De direkt értsd félre a kommenteket és terjeszd azt, hogy nekem ingyen dolgoznak, ha még annyit sem tudsz hogy működik egy generálkivitelezés. A te bajod

2021. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Idén kb. 50-60 m2 körüli házat tudsz építeni 30 millióból.

Jövőre más csak kisebbet.

2021. dec. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!