Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet házat építettni 30...

Fiktívszemély kérdése:

Lehet házat építettni 30 millió forintból?

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnék Baja külvárosában. Az igényeim minimálisak. Legyen legalább két hálószoba, konyha, wc, fürdő és ami fontos lenne,hogy egy legalább két férőhelyes garázs. Sajnos egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Tudom,ez nagyon sok mindentől függ, én a legolcsóbb legegyszerűbb megoldásokkal is meg lennék elégedve,persze azért ne keljen megfagynom télen. Az említett összeg elég lenne egy ilyen berhuázásra?

Kérem csak a témában jártasok írjank. Előre is köszönöm.



2021. dec. 6. 21:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%
Építtetni nem lehet, építeni igen. Tehát ha te intézel minden folyamatot és amit lehet megcsinálsz magad, akkor lehet 30 m-ból. Tapasztalatból tudom, szóval ez tény, nem vélemény.
2021. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%
Könnyűszerkezetes háznál 95 nm-es 36 millió-ra jön ki kulcsrakészen, árkalkulátor szerint. De írják is, hogy az építőanyag árak emelkedése miatt ez több lehet, és inkább csak becslés. Ebben persze nincs benne a telek.
2021. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Bekértem fél éve 6 ajánlatot, a legolcsóbb szerkezetkész ár 670eFt/m2, időközben az árak sajnos nem lefele, hanem felfelé szárnyalnak!


Ha már van telked 30 000 000 / 670 000 = 44,77m2, ebből a garázs 30-35m2 és marad 9,77-14,77m2-ed a lakótérre!


A másik lehetőség veszel egy mobilgarázst pl: [link]

Durván marad 28-29mFt-od, amiből építesz egy kb. 42,5m2-es házat.

2021. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23, szerkezetkész 670ezer/nm? Nem kulcsrakész?
2021. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

" a legolcsóbb szerkezetkész ár 670eFt/m2"


A 4-es válaszoló azt írta, hogy nekik "95 m2-es mediterrán házat" építenek 30 millióból, ami kb 300eFt/m2.

Vagyis kevesebb mint a feléből.

Ez hogy lehet??

2021. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy bemész egy boltba és megnézed az árakat, nen pedig interneten szeded össze a különböző az infokat, mert amit ott hirdetnek, arra már mindenki rarakta a maga hasznát is. Simán neg lehet építeni ennyiból, mi sem bizonyitja számomra, hogy kész a ház és nem a legolcsóbb alapanyagokat használtuk fel. Szimplán nem ilyen ósdi négyzetméter árak alapján tájékozodunk, hanem a való életből
2021. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!