Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora összegű saját tőkével...

Mekkora összegű saját tőkével álltatok, álltok neki építkezni?

Figyelt kérdés

Nekünk sajnos csak 5 m Ft-unk van, többi babaváró és zöld hitel lenne

Keresetünk havi 800-850 között van

Telek már megvan


De nagyon félünk belevágni, viszont később amennyivel többet tudunk félretenni, annyival drágább lesz minden (rövid távon)

Zöld hitel miatt lenne sürgősen elkezdenünk


2022. febr. 14. 12:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
85%
A telek az nem számít önerőnek, hisz azt a pénzt nem tudjátok belerakno a házba. De gyakorlatilag úgy álltok, ahogy mi is (7es vagyok), csak kicsit kevesebb pénzzel. Mi nem bántuk meg, hogy belekezdtünk, alapból a telek ára a dupláját éri, amit tavaly év elején vettünk, ahogy a ház is többet fog érni, mkint amennyiért mi építjüj
2022. febr. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Telket eladnam es vennek inkabb helyette egy felujitando, de nem tul rossz allapotu hazat.

Nekem ennel tobbet er az ép elmem, nem akarok nagy stresszben elni honapokig, evekig, illetve mi van, ha elfogy a penz, nem keszul el a haz, stb stb.

2022. febr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
13%
Nem éri meg használt házat venni, mert ugyanannyiba jön ki felújítással együtt, mint 0-ról egy új ház
2022. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Telket most vettük, oda szeretnénk mindenképp házat építtetni

Csak kérdés, hogy megéri-e várni

150 havi törlesztő kettőnknek jelenleg belefér


Csak tényleg a kevés önerő, ami miatt aggódunk

2022. febr. 14. 14:20
 15/30 anonim ***** válasza:
93%

Hat nem tudom 13-as, de nekunk nem annyiba kerult, bar az teny, hogy telket is venni kellett volna, az nem volt adott.

Helytol fugg nyilvan, meg nalunk tenyleg csak aprobb felujitasok voltak, de sokkal-sokkal jobban jottunk ki igy, mintha epitkeztunk volna. Mi is korbejartuk a temat, mi is gondolkoztunk az epitkezesen, illetve inkabb csak a ferjem, en egyaltalan nem is akartam volna belevagni.


Na meg ahogy mondtam, nekem az epitkezesnel tobbet er az ép elmem :D Szuleimmel mar “vegigcsinaltam” egy epitkezest, koszonom szepen, abbol en soha tobbet nem kerek.

Kiveve, ha vegtelen penzem van es valakit meg tudok bizni, aki lerendezi az egeszet helyettem, nekem csak be kell koltozni. Akkor talan.

2022. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
76%
A generálkivitelező ezt csinálja
2022. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

5 millióval nem szabad belevágni, mert tavaly is pillanatok alatt mentek fel egyes anyagok 100 %-al.

Akkor meg ott állnátok egy félig se kész építkezés közepén.


3-szor vásároltam tavaly vasanyagot, de mindig drágább volt mint előzőleg ugyanott.

Sajnos -mint tapasztalható- az idén sem állt le az infláció.

Ha a választások után ismét valós árakon árusítanak majd a benzinkutak és lesz majd -akár- pl. 600 Ft az üzemanyag, akkorát fognak robbanni az árak, amire senki sem számít jelenleg.

2022. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%
De, számítanak, azért vásárol fel mindenki mindent.
2022. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
48%

450-470 körül megáll, ha átlag igényeitek vannak hasznos alapterületre nézve + telek. Mostanában felénk jellemzően 70-95 m2 között építenek.

3 szobához azért kell a 85-90 m2, 2 szoba esetén 75-80 m2 nagyon komfortos.

80x450-470=~36-38 millió

A babaváróval van 15 millió önerőtök, szóval veszek fel 25 millió zöld hitelt és megvan a konyha bútor is. Ez igy teljesen jó.

A lényeg az 30% önerő szükséges + tapasztalatból mondom legyen 1-2 millió plusz a zsebetekbe. A bank az utolsó 5%-ot a használatba vételi után utalja csak!

2022. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
37%
19+ én mondjuk egyedül építkezek, mindenféle támogatás nélkül, csak zöld hitelből. És átlag havi 660 nettó a fizum. szóval nem okoz problémát kifizetnem havi 120 hitelt.
2022. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!