Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beltérre vasbeton galériához...

Beltérre vasbeton galériához elég lesz ez így? Valaki mérnök / statikus? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés

Adott egy 8 méter szer 5 méteres helyiség 4,2 méteres belmagassággal.

Ennek a helyisének az A_B oldala az utca felé néz és a sarkok találkozásánál van kettő darab bejárat (oldalanként 1-1, az egyik kirakatos is.)

Az utca felőli bejáratos sarkok átlós szemközti sarkánál a helyiség másik szobához csatlakozik átlájóval (ez lenne a szoba bejárata, van ablak is).

Így tehát ez a 40 nm-es kerülne leválasztásra nagyjából felezve 20-20 négyzetméterenként amiből egy szoba, és egy utcai bejáratos üzlethelyiség vagy raktár lenne.

(az ingatlan besorolását most hagyjuk az egész üzlethelyiség papíron és lakható, be vagyok jelentkezve címrendezéssel).


Az utca felőli bejáratok a teljes belmagasságot fedik azaz a galéria szinten ablak lenne belőlük, alattuk maradna az üzlet bejárata.


Jelenleg a helyiség a 8 méteres oldalára merőlegesen egy 35 cm széles és 85 cm mély vasalt sávalappal rendelkezik, a helyiség padlózata cementlap, és alatta kb 15 cm aljzatbeton illetve agyagos döngölt homok van.


A teherhordó falak körbe 30-50 cm vastagok tömör kistéglából rakva.


A kérdés az lenne, hogy a sávalapra ha rákerülne egy kb 25 cm vastag monolit vasbetonfal 230 cm magasan, akkor ezeken méterenként 5 darab átívelő vas I gerenda alul felül 10 es négyzet vashálóval megerősítve az I gerenda magasságának megfelelően betonozva (kb 15 cm?) elegendő stabilitást adna e?


Illetve a fő kérdés az lenne, hogy a monolit vasbeton fallal szemközti téglafal ami az I gerendák másik tartóoldala lenne megerősíthető-e a téglafal mellé emelt pillérekkel alapozás nélkül, vagy szintén monolit vasbetonfal melléhúzásával (a tégla mellé) ha a téglafalba bekötő acéltiplikkel vagy bekötőszárakkal erősítem a monolit betonfal vasszerkezetét?



Vagy ajánlott legalább a betonozott pontalap elkészítése arra az oldalra is?



A nyílászárókat (padlótól plafonig van a rés eredetileg )szintén betonozással osztanám ketté, azesetben a galéria betonvasazása nyúlna ki addig a szintig, illetve az utcafronti téglafalakba 30-30 cm-t bevésve jobbról balról zsaluznám egybe a téglával.


Az épület egyébként emeletes, pince szinten legalább két méteres talajszint alatti tömör kistégla alappal rendelkezik (elvileg ez az utca felé is így megy ki).


A nyílászárók eredeti mérete 2x4 méter, és 3x4 méter.


A galériára csak a szobából lehetne feljutni az üzletből szándékosan nem. Azt melléépített beton vagy vasszerkezetű lépcsőval oldanám meg.


Megfelelő lenne ez így statikailag?


Szakértő válaszaitokat megköszönném.



2022. ápr. 28. 11:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha lerajzolod jobban fogjuk látni és unalomból talán ki is számolja valaki.
2022. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Akkor összefoglalom lehet-e építeni 5X4 es i vasgerendával és négyzethálóval erősített vasbeton galériát egy téglafalú szobába úgy, hogy csak az egyik oldalon van sávalap, a másikon az aljzatbeton tartaná a galériaszintet?
2022. ápr. 28. 12:02
 3/23 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne, ha az aljzatbeton bírja?
2022. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy a 10-15 cm es alzatbeton bírni fogja e a 20 nm-es legalább 15 cm vastag galéria plusz a vasalt téglafalhoz erősített pillérek vagy a téglafalhoz vasalt moniltból kiöntött betonfal együttes tömegét.


Ha süllyedni akarna akkor a téglafalat is kellene magával rántania nem? Annak meg kb 2 méteres alapja van és emeletet tart. (főfal)...

2022. ápr. 28. 13:28
 5/23 anonim ***** válasza:

Amire készülsz szerintem erősen engedélyköteles módosítás.

Amúgy mi akadályoz meg abban, hogy rendes alapot csinálj neki?

2022. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát megspórolnám ha lehet a munkát, a törmelékképzést meg a pénzt.


Lehet, hogy engedélyköteles, de bőven kijátszható, mivel nincs szem előtt és mivel itt szemle nem volt már vagy 20 éve simán mondhatom, hogy így vettem.


Az alapító okirat 1993 ban készült... Hivatalosan olyan bejárat sem szerepel rajta ami főfalat vág át, én mégis úgy vettem meg az ingatlant...

2022. ápr. 28. 13:39
 7/23 A kérdező kommentje:
2016 ban vettem előtte 10 évet állt üresen...
2022. ápr. 28. 13:40
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyik oldalon egyébként is ott a sávalap a galériának, szóval max akkor "rántaná" be a téglafalat, ha a vasbeton galéria középen berogyna aztán dőlne lefelé tartó irányba ami szerintem képtelenség, hiszen akkor legalább 5 db I gerendának kellene elgörbülnie plusz a négyzethálóknak..
2022. ápr. 28. 13:47
 9/23 anonim ***** válasza:

Én csináltam már galériát egy üzlethelyiségben.

Ott "csak" 60 x 40 -es zártszelvény volt körben a falon befúrt tiplivel rögzítve és a sarkoknál összehegesztve kb. 220-as magasságban.

Erre jöttek rá keresztben élével a fapadlók, majd felülről jött rá a hajópadló.

De tehetsz rá pl. padlószőnyeget is.

Ha betonoznád az dög nehéz lesz, nem ajánlom.

2022. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Tudom tudom, ez azért lenne vasbetonból, mert a legfőbb cél a privát szoba galériája és az alatta levő üzlet masszív elszigetelése lenne, nameg hogy minél kevésbé legyen tűzveszélyes és hangáteresztő.
2022. ápr. 28. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!