Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi annak az oszlopnak/fémnek...

Mi annak az oszlopnak/fémnek a neve amiből építik a nehéz épületeket?!?

Figyelt kérdés

A tervem az lenne hogy építek egy full fém pincét és arra rá a ház alapot majd a szobát és a padlást, továbbá beton garázst.. Az lenne a problémám hogy nem tudom egy hagyományos vasbeton oszlop elbírja majd a mi súlyunkat, a kocsik súlyát, a bútorokat illetve az épületet vagy ehhez valami speciális szerkezetű fém/vasbeton kell mint mondjuk a parkolóházak/bevásárlóközpontok mint mondjuk a szegedi ÁRKÁD meg ilyenek?!? Az a baj nem tudom mi a neve és mennyire jó ötlet ez?!? Nem akarom teli rakni ilyen fém oszlopokkal a "pincét" mivel úgy mond nem csak pince lenne hanem ilyen szoba féleség is majd nekem szóval max 3 méter magas lenne a fal/tartó szerkezet..

Válaszokat előre is köszönöm :)



2022. ápr. 23. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen az a neve hogy i gerenda,vagy i acél.
2022. ápr. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, hogy statikus. Őt keresd.
2022. ápr. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen álmaidra keress építészt, de gondolom röhögni fog egy sort.
2022. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Acélnak, vagy vasnak hívják. Pincét, földbe, nedves hegyre hosszútávú korróziós okokból nem biztos, hogy a legokosabb ebből építeni. Én maradnék a hagyományos betonnál. A vasbeton megfelelő kivitelezéssel toronyházak súlyát elbírja, nem az autóid alatt fog összerogyni.
2022. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy elöljáróban tegyél egy rövid sétát egy közeli vastelepre, és szemrevételezzed az árakat.

Azután számolgassál, hogy megéri-e??


Csak jelzem, hogy mire kiszámolod, már valószínűleg nem annyiba fog kerülni.

2022. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!