Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy vehetünk fel erre hitelt?...

Hogy vehetünk fel erre hitelt? A meghirdetett ára változhat egy meg nem épült könnyűszerkezetes háznak? Akik ilyen ingatlant vásároltak mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A hirdetés röviden így szól:

“Jelen családi ház 400m2 -es telken helyezkedik el, 93,51 m2 nettó hasznos alapterületű, belső egyszintes, igény esetén tetőtér beépítéssel. Terasz mérete: 26,89m2. Több éves tapasztalattal és kiváló referenciákkal rendelkező megbízható cég kivitelezésében, átgondolt műszaki tartalommal és jó minőségű beépített anyagokkal. Az ingatlan emeltszintű szerkezetkész állapotban kerül átadásra. Igény szerint kulcsrakész állapot kivitelezése! Épületszerkezet: (…)Nyílászárók: (…) A fűtésről központi átfolyós kondenzációs gázkazán gondoskodik, padlófűtés egyedi hőmennyiség mérővel. Betonozott járda, murvázott 2 db nyitott gépkocsibeálló, rendezett terep termőföld feltöltéssel.”


Ez 38,5M Ft meghirdetve. Ha ebben csak a szerkezetkész állapot és a fűtés van benne, akkor minden más ránk maradna, ami nem probléma.

Viszont a bankban rászámoltak nekünk pluszt (+15M Ft-ot) felújításra, és belekalkulálták a hiteligényünkbe.

Első kérdés: Ezt muszáj így??? Nem lehetne, hogy valóban csak annyit vegyünk fel ami a szerkezetkész állapotig “eljuttatna” minket? Havonta kettőnk keresete összesen nettó 900.000-1MFt között mozog. Ebből vannak persze alap kiadásaink, de tudnánk félretenni, hogy minden hónapban elvégezzünk valamit a házon, mivel nem sürgős beköltözni.

Pl egyik hónapban meglenne a burkolás, másikban járólapozás, utána a csempézés, majd a wc, fürdőkád stb beépítése, negyedikben a konyhabútor stb, így tovább. Ezt így tényleg nem lehet??

Azért nem szeretnénk, ha a felújításra 15M Ft-tal többet számolnának, mert utána nagyon magas lenne a törlesztőnk.. ha viszont 15-tel kevesebbet, tehát csak a szerkezetkész állapotra vennénk fel hitelt mindent meg tudnánk oldani magunk apránként..

(Ha számít: 6,5 M saját önerőnk van + 10M babaváró folyamatban, amit szintén önerőnek használnánk fel)


Másik kérdés: a szerződésben ilyenkor mi van ha ez a ház 38.5M Ft-ra van hirdetve? Változhat az ára, ha az építkezés közben emelkednek az építőanyag árak, vagy ez pont azért “jó” mert garantálják, a hirdetésben leírtak valósulnak meg? Tehát fix 38,5 M a szerkezetkész állapot?


Nem kioktatást szeretnék, hanem tájékozódni, segítséget kapni, pont azért van bennem sok kérdés, mert nincs tapasztalatunk ebben. Építő jellegű válaszokat, tanácsokat köszönöm. :)



2022. ápr. 30. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A bank nem ad hitelt szerkezetkész házra, mert ha valami van, nehezebb eladni. Ez ilyen.
2022. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Havonta kettőnk keresete összesen nettó 900.000-1MFt között mozog. Ebből vannak persze alap kiadásaink, de tudnánk félretenni, hogy minden hónapban elvégezzünk valamit a házon, mivel nem sürgős beköltözni."


Előttem szóló leírta a miértjét, de ettől függetlenül is jobb ajánlat az, hogy most, a mostani árak mellett megcsinálod (hitelből és azt törleszted), mint az, hogy havonta félreteszel és "csinálgatod", mert az ép.ipari anyagok ára és a munkadíj is egyre csak növekszik, rohamtempóban! Két példa: Felújításban vagyok éppen, tavaly májusban kalkulált ár 520.000 forint volt egy pár m2 hozzáépítéséhez, ez az ár októberben már 900.000 forint volt (ez csak egy kis része a projectnek)! Októberben vásároltam többek között kőzetgyapotot, aminek az ára bálánként akkor 5.200 Forint volt, megmaradt egy pár bála, átakarom passzolni a szomszédnak, így megnéztem az árát, most 8.200 Forint! Áprilisban vásárolt épületfa ára októberre duplázódott!!!

Ez az áremelkedés nem valószínű, hogy érdemben változni fog, talán minimális szinten csillapodik jövőre, hogy év végén befejeződik az otthonfelújítási program, azonban ez a zűrzavar és bizonytalanság, ami a háború miatt van (és ez soktényezős), szintén belepofázik az árképzésbe.

2022. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

A szerkezetkészben nincs gépészet, azaz nincs fűtés, vizesblokk alapszerelés, villanyszereles.

Kívűlről sincs kész, ez biztos mert akkor kívülről késznek hirdetnék, hogy a szigeteles fent vane a homlokzaton az ebből nem derül ki, de szerintem nincs.


Akkor lesz fix az árad, ha aláírtad a szerződést. Addig viszont követi a ház a piaci árakat.


Új háznál nincs olyan hogy felújítás! Ez építés, mivel hiteles a kivitelező az e naplót is vezetni fogja, tehátneked folytatni kell majd.


Ez így talán 50-60% os készültségi fok. Részletek ismerete nélkül még 20-30 milliót simán elvihet mire kész lesz.

2022. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előttem jól írták.

Jobban jársz, ha kulcsrakészre szerződsz

2022. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehat a bank szerint 38+15 mire bekoltozheto lesz. Ez 53 millió forint, 6.5 M valódi önerővel. Phejha. Eddig azt hittem mindenki ilyen gazdag körülöttem, de mostmar értem 🥲. Good luck.
2022. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!