Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Borsodban mennyibe kerül egy...

Borsodban mennyibe kerül egy telekhatár kimérés cölöpökkel? Nem hivatalosan kell papírokkal, csak hogy tudjam hol van a széle.

Figyelt kérdés

#földmérés #telekhatár #bejgír gücü
2022. máj. 21. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Földmerő ceget v egy geodétat keress. Kell Hozzá műszer is, nem ket ft lesz...
2022. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne törés, és nem olyan nagy a telek, hogy kell közbenső pontot is kitűzni azért, hogy tudj madzagot kifeszíteni a kerítésépítéshez, akkor csak 4 pontot kell kitűzni, akkor nem olyan baromira drága. Nálam két évvel ezelőtt 10.000Ft-ért tűzött ki 1 pontot.
2022. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60-100 ezer
2022. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%
Földmérést csak hivatalosan lehet végezni. A földmérő kitűzési vázrajzot készít, a szomszédokat értesíti a kitűzés idejéről. A kitűzéskor jegyzőkönyv készül. Telekhatár kitűzést csak az a földmérő végezhet, aki szerepel az ingatlanrendező földmérők nyilvántartásában. Ezt a Lechner Tudásközpont vezeti. A földmérők engedélyét 5 évente meg kell hosszabbítani. Akinek nincs engedélye, az jogosulatlan földmérést végez, és 100.000.- Ft pénzbírsággal sújtja a kormányhivatal. A földmérési munkadíjak általában 100.000-150.000.- Ft átlagos telek esetén, kevesebb töréspontokkal. A hivatalos földmérés előnye, a kitűzési vázrajz bekerül a földhivatalba, a földhivatal nyilvántartásba veszi, ellenőrzi. A kitűzési okiratokat megküldi a földhivatal az ingatlan tulajdonosnak, földmérést megrendelőnek. Csak hivatalosan érdemes kitűzetni a telekhatárt.
2022. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Leveltetu ***** válasza:
64%

En most vegeztem el a telek merest (es telekelest egyben), atszamolva 300k Ft volt es 50 nap mire minden papir elrendezodik (30 nap mire kiallitottak a papirokat az egyik hivatalba, es 20 nap mire regisztraljak a masikban), bekerul a hivatalos digitalis meresek koze, papirok stb. es ha ez mind megvan jon a topós ujra és lecövekeli a pontos hatart ami egyezik a rendszerben levovel a foldhivatallal es minden hivatalos entitasnal megjeleni.

Amugy rohadt idegesito, hogy ilyen birokracia es idopocsekolas az egesz.


Az elonye....adas-vetelkor kevesebb ceco...ha hatarsertes van akkor bizonyitashoz kevesebb ceco stb stb....

2022. máj. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor én ezt elfelejtem. Max 10-15 ezret gondoltam erre a húsz perces melóra.. A szomszédban annyi ideig volt kint kb.
2022. máj. 27. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
10 ezer forint egy geodétának? xd
2022. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az szerinted kevés órabér?
2022. jún. 9. 19:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon magas órabér. De egy geodéta vállalkozó, 10 milliós leica gépekkel, 10 000 Ft-ból szerinted mennyi óra alatt termeli ki csak a gép árát? Meg az egyéb költséget?
2022. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Késői válasz, de kiszámoltam , naponta ha hármat elvégez , 60 ezret számlázva csak munkanapokon . Három hónap után bejön a készülék ára, aztán milliókat keres. Én nem tőlük sajnálom a pénzt, de vegyük már figyelembe a keleti magyar átlag csóró mit tud nekik kifizetni : (
2023. ápr. 16. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!