Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ma miért lett divat az egyszin...

Ma miért lett divat az egyszintes ház?

Figyelt kérdés
10-ből 9 kertesház egyszintes, nem kétszintes, mint annak idején. Imádtam azokat a házakat (90-es évek), ma miért nem épülnek ahhoz hasonlók?
2022. máj. 26. 14:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Hat mifelenk meg mindenhol ketszintes van,es midenki a nagymeretu egyszintest keresi. Baranya. Negyven fele vagyunk de reggel a lepcson lemaszni alig birunk,terd csipo gerinc fajdalmak miatt. Napkozben mar bemelegszik,de a ferjem csak aludni megy fel. Vagy ha nagyon muszaj.
2022. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ez különös, azért a kétszintes ház egész más életteret ad, főleg ha gyerekek is vannak. Mi hárman voltunk testvérek, három gyerek fent lakott, szülők lent. Most nagyon egyben van az élettér általában az egyszintesekben. Amig kicsik a gyerekek addig jó, de tinikorban már azért sokkal kedvezőbb.
2022. máj. 26. 14:26
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nalunk a felnott halo is fent van,tehat 3 halo+nappali igy mindegy is. Foleg telen jo,mikor sokat vagyunk bent. Nyaron csak aludni jarunk fel,mindenki a nappali terasz vonalon mozog.
2022. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Ha elég nagy a telek, és van pénz arra, hogy egyszinten legyen minden, nem olyan rossz az.... Nem kell folyamatosan lépcsőzni....


Egy szitnen is jól el lehet különíteni a lakrészeket.

2022. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert drágább az építése.


Mi is emeleteset szerettünk volna, de már ott elkezdődik a buli, hogy ha betonfödémes emeletes házad van földszintes sima fafödémes helyett, nem elég az a szimpla

kivitelezési terv, amit mi csináltattunk, mindenféle extra terv is kell hozzá. Legalábbis 3 éve így volt, és hát nem mindegy, hogy 400 ezer vagy 1+ millió csak a tervezés.


Aztán arról ne is beszéljünk, milyen brutál ára van a betonfödémnek, abba rengeteg anyag kell. Plusz egy emeletes házban általában több négyzetméter kell ugyanannyi helyiségnek, mert még a lépcső helye, még a plusz közlekedő...


Na, summam summarum, mi anno sokat vaciláltunk, de egy emeletes hàz több millió forint plusz lett volna a földszinteshez képest.

2022. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm a válaszod, így már azért érthető a dolog!
2022. máj. 26. 15:08
 7/30 anonim ***** válasza:
56%

Mert teljesen felesleges. Mi is ilyen házban nőttünk fel, teljesen mindegy, hogy az emeleten voltunk tinik nem a földszinten, cserébe sokkal drágább fenntartani egy ilyen házat, most hogy mi már kiköltöztünk, nem használják a ház legalább felét sem a szüleim, feleslegesen van ott.


Szerencsére ma már gondolkoznak az emberek

2022. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Mert az egyszintes minden szempontból jobb.

Kétszintes háznak kis telek esetén van előnye.

2022. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Rendben, ezt is el tudom fogadni, én kifejezetten emeletes használt ingatlant keresek, mert nekem nem tetszenek az egyszintesek. Valahogy nekem fontos egy központ helyen levő szép lépcső, de ez az én vakerám. :)


Viszont anyum a gyerekek kiköltözése után szimplán lezárta a tetőteret, nem kellett fűteni.

2022. máj. 26. 15:14
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
igazabol amilyen nyarak vannak manapsag, nem meglepo hogy egy szinten probalnak maradni az emberek. ha megnezed milyen lakohazak epulnek tropusi orszagokban, nehezen talalsz emeletes hazakat (csaladi hazakra gondolok, nem panelra). olcsobb is az egyszintes, meg nyaron nem doglesz meg az emeleten
2022. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!