Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a folyamata konténerház/mob...

Mi a folyamata konténerház/mobilház engedélyeztetésének?

Figyelt kérdés

Kérdésem azokhoz szól, akik már végig mentek a folyamaton vagy tudják mi a folyamat.

Gondolkozom zártkerti ingatlan vásárlásán és arra egy konténerház, vagy mobilház telepítésén.

Csak az önkormányzattól kell megtudni, hogy lehetséges-e vagy mi a pontos folyamat?



2022. júl. 5. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ezek nem engedély kötelesek,mert bármikor meglehet a helyét változtatni.
2022. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen én is úgy tudom, hogy klasszikus építési engedély nem kell, viszont sok helyen olvastam, hogy ettől függetlenül még kell engedély az önkormányzattól, hogy használni lehessen. Nem csinálhatsz csak úgy egy betonalapot és azt lerakod.

De bízom benne, hogy lesz itt valaki, aki már végig ment ezen a folyamaton.:)

2022. júl. 5. 17:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Beton alapot semmiképp sem csinálhatsz ha tartani akarod azt, hogy mobilépület! Ugyanis az alap határozza meg, hogy az épület mobilis vagy sem, aminek van alapja, az nem mobilis, tök mindegy, hogy ráfalazol vagy ráemelsz egy konténert! Külterületi ingatlanra egyszerű bejelentéssel építkezhetsz a helyben meghatározott feltételek betartásával! Ennek pontos menetét a helyi önkormányzaton elmondják. Ne itt várj arra, hogy valaki jelentkezzen, aki már ilyet véghez vitt, mert arra nagyon kicsi az esély, hogy veled azonos településről jelentkezik valaki és ez lényeges, ugyanis helyben dől el mit hogy és mit lehet. Önkormányzatot kérdezd! Elmondják hogy lehet, ill. lehet-e egyáltalán, az OTÉK csak javaslatokat tesz, a HÉSZ ettől eltérhet!

Halkan megjegyzem, hogy az OTÉK-tól, sőt a HÉSZ-től is eltérhet a helyi önkormányzat hozzáállása mondjuk úgy, hogy "kedvező" irányba, külterületi ingatlanok esetében. Előfordul, nem ritka eset a "sz-runk rá, csináld" hozzáállás! No most ezért sem szabad írásban érdeklődni ilyen ügyekben!

Az is helyben dől el, hogy ezt az egyszerű bejelentéssel épített ingatlant, amit nyilván hivatalosan csak mezőgazdasági épületként tartanak nyilván, ebbe Te bejelentkezhetsz-e, azaz lehet-e állandó tartózkodási helyed vagy sem.

Ha lakóingatlant építenél, arra is akár van lehetőséged, abban az esetben viszont már az előírásoknak megfelelően kell építkezni, és ugyanúgy kell építkezni, ahogy belterületen.

2022. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Semmikép nem lakóingatlan lenne, csak nyaraló/hétvégi ház.

Köszi a választ.

Azt mondjuk furcsálom, hogy ne írásban menjen a kommunikáció az önkorival. Véleményem szerint jobb előre hivatalosan tisztázni, mint később szívni miatta.

Valamilyen szintű betonalap pedig szerintem kell, különben dőlni/süllyedni fog az épület.

2022. júl. 6. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagy esély van rá! Ezért nem érdemes konténerházban gondolkodni, ill. lehet, de ezek valójában akkor mobilházak, ha pl. építkezés helyszínén felállítják, ott nem készül alap, csak lerakják a földre. Pár évig (amíg tart az építkezés) az "nem megy sehová", nem süllyed.

Nem muszáj rám hallgatnod. Kérdezz rá írásban, befogják másolni neked a HÉSZ erre vonatkozó részét aztán vagy jól értelmezed vagy nem. Ennyi fog történni. Azt nem fogják írásban leírni neked a kérdésedre közérthetően és konkretizálva a Te elképzelésedre, hogy mit hogyan csinálj, ebben biztos vagyok, erre nem szán ember időt, hogy foglalkozzon a kérdéseddel addig, amíg ctrl+c ctrl+v is egy megoldás!

2022. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia Kerdező, mit sikerult intezned, megtudnod? En 5 eve kerdeztem az epiteshatosagatol, lehet e hozzant tenni, 1090 nm es a telek,nem lehetett, mert valami 1240 nm tol lehet, kerdeztem ha repulne a garazs lehetne e, azt mondtak akkor se, max a hazhoz lehetne epiteni, most megint olyan helyzet van hogy egy rokonokom szeretnem ide hozzni hozzank, es bemegyek majd megkerdezni, valtozott e valamit ez az egesz,nem ertem, van akinek ekkora telken,vagy kisebben, sokkal nagyobb koceraj van epitve.
2022. szept. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!