Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jelenlegi helyzetben és a...

Jelenlegi helyzetben és a jövőt figyelembe véve, melyik a legjobb fűtési rendszer?

Figyelt kérdés
Aki most fog építkezni, milyet választott?
2022. aug. 15. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
vízteres cserépkályhára szavazok
2022. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Passzív ház a legjobb. Németországban vendégeskedtem ilyenben, saját magam éreztem, hogy a közönséges háztartási gépek kifűtötték a házat. 0 fok volt kint, bent 20-21. Nem volt se gázkazán, se padlófűtés, se radiátor, se kandalló. Egy kis hőszivattyú volt fűtésre és HMV-re, de nem ment az sem!
2022. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Napelem és hőszivattyús hűtő-fűtő klíma, hibrid hőszivattyús HMV tároló szolár opcióval.
2022. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"a közönséges háztartási gépek kifűtötték a házat"

Ha ez van télen, amikor kint nulla fok van, akkor mi van nyáron, amikor kint 40 fok van? Nyáron hová fűti fel a hulladékhő ezt a házat??? Mert gondolom klíma sem kell. De miért? Érted a logikámat ugye?

2022. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták hogy kell egy hónapon át 30 fok meleg mire kezdik érezni odabent is. Egyébként este automatikusan bekapcsol a szellőztető és hűti a házat.
2022. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

JELENLEG én valami villanyban gondolkoznék, némi hagyományos (kandalló, kályha) kiegészítéssel.

Azon a gondolatsoron elindulva, hogy áramot esetleg "házilag" is elő tudsz állítani, gázt biztos nem. És ha minden kötél szakad, akkor még mindig ott vannak a kályhák.

2022. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4# ott elég komoly számítások vannak. A létszámot is figyelembe veszik mint hőtermelés többek között. A nyár felmelegedés ellen is megvannak a számítások. Szóval ki van találva, csak ki kell számolni mindent. És így ha mégis hűtesz nyáron, az is minimális és gazdaságos.
2022. aug. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen 2öt kombinalnek. Most a napelem felé terelik az embereket, de ennek biztos meg lesz a böjtje. Az egyik biztos a fa lenne, azt gázzal vagy árammal kombinalnám.
2022. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mivel fűtesz, mert egyik energia fajta sem olcsó, ha alacsony rezsit akarsz, akkor csakis a vastag hőszigetelés az egyetlen út. Szerintem a passzív ház a jövő.
2022. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Gáz lett volna jó, de arra lehet építeni? vmi más is kellene... hőszivattyú nagyon drága
2022. aug. 15. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!