Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tapasztalat nélkül burkolás?

Tapasztalat nélkül burkolás?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy egyedül megcsinálom a járólapozást a házamban. Mikre figyeljek oda? Mik a kritikus pontok?

Azért jutottam erre a döntésre, mert a legolcsóbb burkoló is 90nm-t kb 560.000 forintért + a benzinpénz, ami kb 30.000 + még a ragasztó és egyéb dolgok. Félek, hogy 800.000 alatt meg sem állunk. Ha nagyon odafigyelek és rendszeresen ellenörzöm a munkát, akkor elfogadható burkolást egy laikus is el tud végezni?


2022. szept. 8. 04:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vegyél csempe szintezőt.
2022. szept. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az tervben van. Meg öntetülő beton is. Na meg egy csempevágó is. Ha például a sarokban van egy kémény és a padlólapból kell kivágni egy L alakot, azt mivel tudnám szépen elvágni? Illetve a faltól milyen távolságra kell lennie? Mert egyes helyeken fali csempével futna össze. A falon a ragasztó+ a csempe vastagság+ a fuga szélessége?
2022. szept. 8. 05:14
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, azért kalkulád bele, hogy ezt nagyon el lehet rontani, és akkor az egész anyag megy a kukába, te meg ugyanúgy fizetheted az egészet elölről.
2022. szept. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hasznalj fuga keresztet, mérd ki a függőleges és vízszintes oldalakat, hogy ezek valóban olyanok mint ahogy kellene nekik vagy netán ki is kell-e őket ilyenre hozni plusz anyaggal, először a sorok szelet lehet hogy odaprobalnám szárazon, hogy lássam elcsúsznak-e a sorok. Én kezdőként ezekre figyelnék.
2022. szept. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Mindent magam csináltam, ugyhigy semmi ilyen képzettségem nincs.

Mindog az jarjon az eszedbe, higy magadnak csinalod, igy jobban odafogsz figyelni.

Inkabb haladj lassabban, csak legyen jo.

Internet tudsz tajekozodni.


En is azert jutottam erre, mert vicc a mai epitoipar.

Jo szakembert nem talalsz a tobbi kivetel nelkul koszos alkoholista, aki sajat munkajara nem vallalja a feleloseget.

Es ezert meg pofatlanul huzkodnak le.


Aki.ma az epitoiparban tevekenykedig kb semmit nem ér, azt egy tokosebb ember is mefcsinalja mindenfele kwozettseg nelkul.

2022. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én apámnak leburkoltam a falat a fürdőben, de végső soron nem lett rossz. Sőt még meg is dicsérték, de vagy 10x annyi időmbe került mint egy burkolónak, azt se tudom megmondani hányszor szedtem vissza egy sort.

És ezek után rájöttem, hogy a saját házamba burkolót hívok és inkább kifizetem.


A házamba végül csak a festést csinálom, anyagi okok miatt. Már csináltam máskor is, így jól megy, de hihetetlen lassan ez is. Ma lesz a 6. napja hogy a gipszkarton hézagolással dolgozok, de szinte semmi látszatja a glettelésnek, 4 napom ment el csak a sarkokkal és az élvédőzéssel. Arra jutottam nem lesz meg mire jön a burkoló :( Jah és csak a nappali-étkező-konyha-előszoba-közlekedővel foglalkoztam... ez kb a ház fele.

2022. szept. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha van műszaki erzéked és precíz vagy, akkor menni fog.

De előtte "képezd" magad, nézz sok videót, olvass utána, hogy is kell csinálni.

Nagyon sok idődet el fogja vinni, azzal számolj.

Az önterülő kiegyenlítést semmiképp se egyedül csináld, az többemberes munka.

Az L alakú vágáshoz kell egy gyémántos flex korong.

Ha a felhasznált anyagok utasítáaait (rétegrend, rétegvastagság, bedolgozási idő, KEVERÉSI ARÁNY!) pontosan követed, akkor sima liba Én is magamnak csináltam.

A csemperagasztóban az a jó, hogy nyugodtan hibázhatsz, legfeljebb felszeded a lapot és újrakened, lassan köt.

Lassan fogsz haladni, 5 kg port-t keverj csak be egyszerre, és vágásoknál mindig próbáld oda a darabot ragasztás előtt.

2022. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az első burkolás gyászos, a második ronda, a harmadik tűrhető 🙂

Ez a tipikus folyamat.

2022. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8: hát sajnos túl sok ismerősömnél dolgozott tapasztalt szakember gyászos végeredménnyel, úgyhogy ezt mindkét oldalról tudom cáfolni.

Nekem az első is tűrhető lett, a második meg kifejezetten fsza.

2022. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Oké, azért ne felejtsük el, hogy ha az ember magának csinálja az ilyesmit, mindenféle tapasztalat nélkül, az is nagyon sz*rul tud elsülni.


Tőlünk is megkérdezték, miért nem burkoljuk le magunknak a teraszt és fedjük be magunk? Hát, mondjuk mert vagy 1,5 millió forint csak az anyag, és rosszul lennék, ha ennyi pénzt elcseszbék és végül tiszta kókány lenne az egész. Lehet, hogy sikerülne, lehet, hogy nem. Ez nem ugyanaz a kategória, minthogy lerakom magamnak a lamináltat a kisszobában.

2022. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!