Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új hàzaknàl ki ellenőrzi a...

Új hàzaknàl ki ellenőrzi a munka minőségét?

Figyelt kérdés

Vegre eljutottunk oda a ferjemmel,hogy keressuk elmaink otthonat igy a 40hez kozel.


Pest megyeben keresgelunk,de a valasztek valami borzaszto,elkeserito,amiket eddig lattunk.


Hanyag,kontàr munka mindenhol pedig mar 7 hazat megneztunk,de az egyik rosszabb mint a masik.

Csak hogy egy dolgot emlitsek felmentunk az osszes haz padlasara es kezeletlen fakat raktab be,pedig jogszabaly irja elo hogy csak kezelet szarufakat lehet a tetoszerkezetbe bele epiteni.


Komolyan nincs ott egy epitesz vagy ellenor aki mondana a munkasoknak hogy he sracok kezelt fat rakjatok ezt meg szedjetek le?


Vagy az ellenor behunyja a szemet egy kis penzert?


Nektek mi a tapasztalatotok akik uj hazat keresnek?

Koszi ha valaszoltok


2022. szept. 28. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat, saját műszaki ellenőrrel:

A nekünk nem tetsző kazánra, annyit mondott, hogy ennyi pénzért ez jár. A vállalkozó nem volt hajlandó jobbat betenni.

Több hibát én javítottam, illetve vannak újak, amiket javítani kell. Nincs szakember a piacon aki látott már házat, nincs anyag, ami van annak egy részét visszatartják, hátha pár hét múlva drágábban megy el. Abból építkeznek, olyan emberekkel, ami van. Ha nincs ember, nincs anyag, az ellenőr sem sokat tehet...

2022. szept. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pfff nem muszaj epitkezni csak a sok kapzsi penzehes vallalkozo ebbol gazdagszik meg
2022. szept. 28. 17:56
 3/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Főnököm ezért építkezett 0ról, generálkivitelezővel.


Bármivel próbálták átbaszni a munkások, hívta a generálkivitelezőt hogy ez nem okés.


Régen villanyszerelő volt, így látott már ezt azt, hallott már ezt azt.


Ha nem fogok a kezüket és vered a körmüket akkor spórolnak mindenhol, vagy pont hogy a megrendelő mondja hogy elég a kezeletlen fa féláron nettoban

2022. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

És pl honnan tudtátok, hogy kezeletlen a fa? Nem volt zöld?

Lehet, el kell keserítselek, de ha zöld, akkor nagyobb az esélye, hogy kezeletlen, mintha nem. A kezelőanyagtól nem lesz színe. Megkülönböztetés képen szoktak egyes helyeken festéket is rakni a kezelőanyag mellé, de ez nem törvényszerű. Ellenben a hozzá nem értőket könnyen be lehet csapni azzal, hogy a kezeletlen fát kissé megfestik.

2022. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

"a kezeletlen fát kissé megfestik."


Ne nevettesd már ki magad. Most elképzeltem, ahogy a 3000 Forintos órabérű melósok teddy hengerrel és felhígított trináttal bohóckodnak a hátsó udvarban egy kamionnyi gerendával. Hogy aztán még le is bukjanak vele...


Műszaki ellenőrnek hívják az illetőt, aki ellenőrzi a kivitelezést. Nagyon ajánlott a "használata". Rossz alapozás után például már nem is lehet mit javítani.

2022. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván nem hengerrel, hanem medencében, és nyilván nem a helyszínen, hanem még a telepen, ahol kezelhetnék is, csak az drágább.
2022. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Eleve eladásra szánt lakásokat, csak a naívak és a bolondok vásárolnak.
2022. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Én ezért építem saját magam a házamat. Tudom, ezt kevesen tehetik meg, de nekem ebben szerencsém van. Egyébként én is kezeletlen fát építettem be. 2-3 évente a kezelést meg kell ismételni, ami lássuk be egy kész szerkezetnél elég macerás, senki nem is tudja és nem is csinálja.
2022. szept. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolso:majd amikor a gombàk lepik el rohadni kezd és rovarok elkezdik ràgcsàlni a fejed felűl a tető szerkezetét az milyen maceràs lesz :)
2022. szept. 29. 07:21
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát igen, azok kemény idők lesznek. Azért aranyos vagy, hogy figyelmeztettél erre a problémára. 🤣🤣
2022. szept. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!