Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Meddig marad feszültség a...

Meddig marad feszültség a vas/acélban?

Figyelt kérdés

pl.: bontás esetén, mikor merje az ember elflexelni a lebontott vasbetont?


mivel vas is van a betonban és az ledölt, így gondolom feszültség keletkezett a vasban és h. ha csak egyszerűen elvágnám flex-el a vasat, kettészelné a testemet a kiugró/hirtelen megmozduló vas.


mikor veszi fel az acél/vas az új állapotát? pl.: szegvas, bordázott betonacél, stb.


Köszi!



2022. okt. 28. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Csak én nem értem a kérdést? Mitől ugrana ki a vas?
2022. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok fizikus, de szerintem a megfeszült acélból nem távozik az energia (talán a rugalmas potenciális energia), ha megszűnik az akadály, ami visszatartja, kinetikus energiává alakul, vagyis "kicsap".

Én vágás előtt valamivel erősen lerögzíteném, lekötném azokat a részeket amik kritikusak, úgy, hogy a vágás után távolabbról, biztonságosan lehessen kioldani aztán a lekötést.

2022. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Akkor sem értem, ledöntött egy falat, abban milyen feszültség keletkezik?
2022. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
De ha van is feszültség a vasban, attól hogy elvágja, hogy csapna ki a beton közepéből?
2022. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Kilágyítás után eltűnik a feszültség.

Szóval ha balesettől félsz, akkor lángvágóval lágyítsd ki.

2022. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Azonnal felveszi az új, "végleges" állapotát.

Ami izgalmas lehet, hogy a kettévágot darabnak megváltozik a súlypontja, egy közösből lesz kettő külön, és ez járhat azzal hogy instabil lesz ami miatt megmozdul. Ha olyan akkor a megmozdulás igen gyors és erőteljes lesz.

2022. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a kérdés jogos. Ha flexel vágod, akkor a vágás előtt-mögött le kell takarni a vasat...én több, egymás melletti vágást ejtenék, abból kiderül mennyire nagy a feszültség(persze nem vágnám át a vasat először)
2022. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nics befeszülve vagy az elvágás után nem tud elmozdulni, akkor semmi baj nem lehet.
2022. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Minimális képzelőerővel: befognál a satuba egy ugyanolyan betonacélt, hajlítanál rajta csomót, mennyit menne vissza arra a hosszra vetítve, amin elvágni készülsz? Milyen erővel menne akkorát? Ha esetleg attól tartasz, hogy erőkar belsejéből, de sok vas feszültsége csap ki a másik végen, akkor miért nem tőben vágod? Amíg lefelé esik és minden tőled elfelé dől, addig mi baj lehet? Mi akadálya, hogy könnyen, kis mozgással vágható helyet bonts vasig? Inkább az esetleg beszoruló korongot látom gondnak, tehát jó figyelni arra, hogy ne legyél a korongrobbanás síkjában, ha nem sikerül a védőburkolat takarásában maradni, és ide a gyengébb flex a jobb.
2022. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Miről beszélsz, kérdező? Ledőlt mondjuk egy beton oszlop, és ahol szétment, ott kiállnak mondjuk derékszögben meggörbült betonvasak, és te ezeket akarod elvágni? Megnyugodhatsz, a beton súlya által meggörbített acél nem fog hirtelen kiegyenesedni, ha elvágod...
2022. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!