Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elmondaná röviden valaki mi...

Elmondaná röviden valaki mi most ez a napelem dráma?

Figyelt kérdés
Terveztünk mi is napelemeket rakni de azt hallottam nem éri meg mert a kormány (megint) kicseszett a lakossággal,de konkrétan mi ez az egész napelem hiszti?Miért nem éri meg?Mi ez az új szigorítás vagy törvény?

2022. okt. 28. 17:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Novembertől nem lehet a megtermelt áramot visszatermelni a hálózatra, így csak szigetként (magadnak) lehet áramot termelni.
2022. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Kimaradt: ez csak a novembertől belépő újakra vonatkozik.
2022. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

A dráma az, hogy most már nem éves elszámolás van. Eddig az egész évben megtermelt áramot egész évben használhattad el és évi egy elszámolás volt a szolgáltatóval. A nyáron vagy nappal megtermelt többletet, eddig télen vagy éjjel is elhasználhattad.

Most már csak a pillanatnyilag megtermelt áramot fogyaszthatod el, vagyis a többlet termelést nem használhatod el később, ez ha éppen nem vagy otthon és nem fogyasztasz, akkor megy a levesbe vagy elég költséges plussz beruházással vehetsz magadnak akkumulátort.

2022. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
39%

Az, hogy "kicseszett a lakossággal", az a tudatlan, de rosszindulatú megfogalmazás. Nem kell szégyellni, ez jellegzetesen magyaros megnyilvánulás. :D Egyszerűen nagyjából ott vagyunk, hogy nem lehet kompenzálni akkora naponkénti ugrálást, mint amit ezek jelentenek. Kellene hozzá műszaki eszköz, ami nincs. Egyetlen műszaki eszköz volna, a tározós vízerőmű, amit meg pont a zöldek torpedóznak meg, immár negyven éve folyamatosan.


Ami meg a hozzászólásokban olvasható "A dráma az, hogy most már nem éves elszámolás van"-t illeti, hát az éves elszámolás egy politikai gesztus volt a napelemzés beindításához, amit az egész EU-ban megszüntetnek jövő év végéig, mert tulajdonképpen nevetséges könnyítés volt azoknak, akik visszatermeltek. Gyakorlatilag ingyen biztosított az áramszolgáltató nekik egy fél évre elegendő energiát tárolni tudó akkumulátort, a nyári és a téli árfolyam közti különbséget is fedezve.

2022. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%
az #1-es magyarázata pont elég.
2022. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%

"Miért nem éri meg?"


Mert eddig sem érte meg!

Leszámítva a meggazdagodott telepítő cégeket és azokat akik még az elején belefogtak, és/vagy tudják tölteni otthon az elektromos autóikat.

A többinek ez egy soha meg nem térülő beruházás volt.

Amikor jött a mostani árrobbanás és "energiaszegénység", akkor hamar lerövidült volna a megtérülési idő, de a király úgy döntött, hogy kicseszik a lakosság egy jelentős részével. (Természetesen a hívők mint a 4.-es is, ezt erényként élik meg.)

Mindenki más milliókat bukik a feleslegessé vált napelemével.

A félrevezetett lakosság még most is rohamozza a szolgáltatókat, pedig egy év múlva nagy részüknek megszűnik a visszatáplálás, mert ez az Uniós előírás.

(Azután szép lassan a többieknek is.)

Tehát a fűtés reménye miatt felszerelt sok-sok feleslegesen napelem eladó sorba fog kerülni, mert a megtermelt áram csak sziget üzemben lesz felhasználható. Ezek viszont a sokszorosát termelik a "szokásos" családi szükségletnek.

A király szerint kézenfekvő a megoldás: mindenki vásároljon egy kb. 5 milliós akkupakkot hazulra, amit amúgy kb. 8-10 évente cserélgetni kell a várható élettartamuk miatt.

A legszebb, hogy ettől még ugyanúgy nem lesz megoldva a fűtés senkinél.

Azt már említeni sem érdemes, hogy a legutóbbi "ingyenes" állami napelempályázat is országos átveréssel zajlott, és a beharangozott második fordulóból sem lett semmi!

2022. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Akinek már aktív szerződése van, az változatlan módon számol el a szolgáltatóval! Én szaldós vagyok és inverter cseréig nem tesznek ki belőle. Ha tönkremegy, és nem változnak pozitívan a dolgok akkor nem veszek újat.

Aki bruttó elszámolásban van, az is marad benne.

Csak az új szerződéseket érinti.


(Nekem kb 4 év alatt térül meg a napelem a zöld hitel miatt, mert az akkori 6,5% helyett, csak 2,6 % a lakás hitelem THM-je. Amit pedig termel az tovább csökkenti a megtérülési időmet. Szóval összességében engem nem igen izgat a dolog mert a 25 éves fix zöldhitel 21 éven keresztül "hasznot" termel. Kb 10 milliót spóról nekem akkor is, ha nem működik csak van, és ez a 6,5% thm-hez van vissza számolva!)


Viszont a 25% alternatív energiát jól agyonverték vele, mert a napelem volt a legolcsóbb opció hozzá! Én kaptam 1,6 ért a napelemet és 3,5 millió lett volna a hmv-s hőszivattyú telepítve. Most utóbbi (ugyan az a gép) 4,5 millió körül telepítve. Így aki építkezni szeretne muszáj lesz neki a hőszivattyút választani. Ez kb +3 milla a költségvetésbe a napelemhez képest, mert enélkül a bank nem fog építésihitelt adni, hiába tolták el megint az alternatív 25% bevezetését!

2022. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Eddig az volt a napelem lényege, hogy a nyáron termelt árammal télen lehetett fűteni. Ez megszűnik.
2022. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

+ jön a napelemadó.

Minden egyes panel után évi 2.500 Ft/ db.

2022. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

9!

Forrás??

2022. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!