Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong tégla, tényleg nem kell...

Gy.dav. kérdése:

Ytong tégla, tényleg nem kell szigetelni?

Figyelt kérdés
Most fogok bele építkezésbe, 80nm-ről lenne szó, ytong vagy tégla a választott. Az ytong majd 3x annyiba kerülne, mint a jól ismert b30, de hallottam pár embertől, hogy nincs szükség ytongnál külön szigetelésre, így még olcsóbb megoldás lenne, mint a hagyományos társa, van valóság alapja? Mik a vélemények? Válaszokat előre is köszönöm!

2022. nov. 7. 14:39
 1/3 Revolúcióbiológus ***** válasza:
66%

Lakóépület esetén van valóságalapja, de nincs valósága. Mármint papíron tudja hozni a legrosszabb kötelező szintet a 40 centis speciálisan kikönnyített (cserébe nagyon gyenge teherbírású) Ytong falazat - az 50-es pedig talán a B-s energiaszintet is -, de totál értelmetlen szigetelés nélkül hagyni.

Egyrészt a szigetelés olcsó, a tégla drága, kb. olyan, mint ha kispórolnád a tejfölt a tejfölös tésztából és azzal kérkednél, hogy így olcsóbb volt.

Másrészt hiába tolták ki az épületenergetikai szigorítást, ha még csak most tervezed, hogy belevágj akkor semmi garancia nincs arra, hogy azt be is tudod fejezni 2024 előtt.

Amit lakóépülethez lehet ajánlani az az Ytong Forte és Classic, azok önmagukban közel sem tudják teljesíteni az energetikai követelményeket.

2022. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére meg tudom oldani a dolgot felújítás keretein belűl a dolgot, mert 1 meglevő vájog házról van szó, csak sajna az alapot kihagyták alóla, így meg nem szeretném hagyni...de ha nem olyan jó a hő tartása, mint hallottam, akkor a tégla marad, köszi a választ!
2022. nov. 7. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Az ytong lambda P2 0,35 GT téglájával rakható olyan falazat (50cm széles), amire nem szükséges plusz hőszigetelés a jelenlegi jogszabályok szerint.
2022. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!