Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vennétek keskeny telket?

Vennétek keskeny telket?

Figyelt kérdés

Hobbi telket keresek befektetesnek es hogy par dolgot meg tudjak termelni a csaladnak. Adott egy 9m széles telek tele gyumolcdfaval furt kuttal villannyal kos egyteru falunyhoval. 543nm belteruleti telek nagyon jo helyen ovi bolt stb par szaz meter. Viszont kiderult hogyepitkezni kb lehetetlen rajta mert az oldkertre ki kell hagyni 4 metert. Ez igy mint epitesi telket kb eladhatatlanna teszi. Ara 4.5millio. Viszont arra gondoltam mivel a szomszed telek is keskeny lehet

Hogy attol ertekodik majd fel hogy meg akarjak venni ezt is hogy lehessen ra epitkezni? Velemenyeket tapasztalatokat irnatok esetleg?



2022. dec. 4. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, a szomszéd telkek uresek-e és mekkorák. Egyáltalán nem biztos, hogy a 2 szomszéd közül valaha az egyik megveszi.

A kérdést olvasva én kb. 15 méter szélességre gondoltam, és úgy gondoltam, nem ideális, de OK. Viszont 9m, az kizárt!

2022. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

A település HÉSZ-e tartalmazza annak a környéknek a minimális telek szélességét. Valamint azt is, hogy építhetsz e telekhatárra, ha nem akkor mennyi a min távolság.


Ha feltételezzük, hogy építhető telekhatárra, akkor 30 N+F 16 cm szigeteléssel + 1,5 cm vakolat = min 47,5 cm ~50cm.

Tehát 9m-4m(oldalkert)-1m(főfal x2)= 4m lehet max a belső szélessége a háznak. Ez nem túl sok, de "parasztház" szerű házat lehet rá építeni. Egy ügyes tervező megoldja csak földszintesnek vagy akár tetőtérbeépítéssel is.

Lehet nyerni a belső méreteken ha könnyűszerkezetből épül.

belülről kifelé: 2x1,25 karton+5 cm előtétfal (gépészet, villany)+15 cm főfal+ 1,5 cm osb+ 12 cm eps = 36 cm azaz 72cm így nyerhetsz szélességre kb 25-28 cm-t. Ami szerintem ilyen keskeny háznál sokat jelenthet.


Hollandoknál nagyon sok az ilyen keskeny sorház.


Azt az opciót ne vedd figyelembe, mi van aha a szomszéd telek is keskeny és 2 vesz meg valaki. Semmi garancia nincs arra, hogy a szomszéd eladja, vagy hogy az árában meg tudnak egyezni. Ha te szeretnéd eladni, vedd meg előre a szomszéd telket.

2022. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, hogy belterület, de építkezni erősen kompromisszumosan lehet csak, befektetésnek úgy gondolom nem jó! Ez a telek, amit kinéztél a szélessége okán építkezni a mai igények szerint közel alkalmatlan, (keveseknek alkalmas csak), hobbi kertészkedésre pedig kicsi.

Ha befektetésnek veszel telket, akkor minimum az ország bármely területén vehetsz telket, hisz elfogod adni, oly mindegy hol van. Az én városomban pl. relatíve magas az ingatlanok ára, 4.5-ért mégis kapsz építési telket, de az olyan telek, hogy arra tudsz is építkezni "normálisan". Konkréten 4M-ért 1500m2, belterületen, 30%-os beépíthetőséggel, korrekt és elvehetetlen kilátással, 20m széles a telek utcafronton, ami a másik irányba szűkül, így hossza pedig 100m. Na azon lehet kertészkedni, aki azt akar, arra lehet építkezni, ha a vevő azt akar. Építhetsz rá akár vendégházat is, ha ilyesmibe gondolkodnál stb. Szóval ezt nem azért, hogy vedd ezt meg, hanem azért, hogy lásd, ha befektetni akarsz, akkor az ország területén van jobb ajánlat is ennél, sőt biztos van a példámnál is jobb!

2022. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolom, hogy ez az egész terület régen szőlő volt?


Épülnek ott házak, vagy csak ilyen kis kalyibák vannak ott?

2022. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy látom "kiszélesedett" (indokoltan) a téma :

- Érdemes- e egy ilyen adottságokkal rendelkező telket megvenni ?

- Hol érdemes (befektetési céllal) telket vásárolni?

A két kérdés valahol - az "értékesíthetőség-ár-nyereség/veszteség " kérdéskörben találkozik, de alapvetően két kérdésról van szó.

Érdemes-e ilyen adottságú telket megvenni ?

1/

NEM - (csak ha a szomszéddal előzőleg foglalós szerződést kötsz arra az ingatlanra is. Na biztos jól felviszi mindkét telek árát ez a szándék, az bizti.)DE : ez a mozdulat már inkább az ingatlanfejlesztés-kategóriához tartozik, aminek sok csínja-bínja, és buktatója is van.

2/

Szó nincs róla,amit itt -többen is- írtak (Kb.)"befektetésnek bárhol".

Ahol tuti érdemes(Pl. az Osztrák - Magyar határkörzetben/Sopron,Kőszeg stb/,a Balaton parti sávjában, a Dunaparton stb.) ,de ott ennyi pénzekért nem kapsz telket, de még telkecskét sem, tehát azt mondom (a helység konkrét ismerete nélkül is ), hogy OTT NEM ÉRDEMES,ahol ennyiért telket adnak el -bármilyent is.

Ha keresni akarsz ezen, gyűjtsd a pénzt ,és vegyél -a fentemlített helyek valamelyikén - befektetési célra telket.

Az tuti befekteés, a többi csak álmodozás.

2022. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lakoovezeti telek nagyon jo helyen, mellette mindenhol lakoepuletek vannak. Tele van ultetve gyumolcsfakkal van rajta kb 10 ezert gondoltam mert jol jott volna nekunk, de nyulvan ha utana nem tudom eladni akkor nem eri meg :(.
2022. dec. 6. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!