Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyivel kerül kevesebbe egy...

Mennyivel kerül kevesebbe egy közművek nélküli telek, mint egy közművel rendelkező?

Figyelt kérdés
Röviden összegezve: Vidék, keleti országrész, külterület, normális környék. A közművek nélküli telket úgy értem, hogy a telek előtt az utcán nincs konkrétan semmi. Víz nincs, csatorna nincs, gáz nincs és egyik sincs a közelben se. Villany van, de csak hálózatfejlesztéssel lehetne, 30-40 méter. Megközelítés földúton. A közelben (pár km) lévő már belterület, víz, villany és akár gázzal az utcában vagy telken belül hasonló méretű telkek 3-6 millió forintért mennek. Lehet az én példámnál is maradni, de általánosságban hogy szoktak ilyenkor az árak megoszlani, ha összehasonlítjuk ezt a két "szélsőséget"?

2022. dec. 12. 22:47
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Pár km a civilizációtól?


Nem írtad mekkora, de párszázezret ha ér mint az ugyanakkora 3-6 milliós telek.

2022. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából annyira saccolom én is, mint 1-es.


Egyáltalán milyen besorolású? Nyilván nem építési telek. Talán zártkert? Vagy szántó? Szántó esetén azt kell nézni, mennyi jövedelmet lehet rajta évente termelni.

2022. dec. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem 1,73 millió volt idén.


Villanynál 58 méter földkábel kellett az ora szekrényig. A+H mérőhely, 3x25A = 1,12 millió


Gáz 200 fmig díjmentes a csonk behúzása. A gáztervet és az óra szekrényt a kivitelező adta ami 100000 + 70000 körüli összeg. Ezeken felül mire elindult a kazán 113000 be fájt ( kéménymeretezes, kéményseprő, beüzemelés).


Víz: szomszéd utcábol jön ikerorával 70 m 1" kpe csövön. 213000. Vízre kellett a szolgalmi jog a hitelhez.


Csatorna: szintén másik utca ugyan oda megy ahonnét a víz jön, csak az a szomszéd háza mögött megy. Erre nem kellett szolgalmijog, de a földmérő ezt is felmérte. 50 fm 125 kg csővel.

273000

2022. dec. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3+

Kb 1,5 évig tartott közművesíteni...

2022. dec. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3/4 Kérlek küldd el itt/vagy Mailban/ , ki (melyik cég) csinálta a földkábelezést nállad ? Köszi, előre is !
2022. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

+3,4


Győrtől 11 km, Pannonhalmi kistérség.

Villany:

Földkábel: e-on

Óra szekrény, helyi egyéni vállalkozó

házra rákötés: generálkivitelező, alapár tartalmazta


Gáz:

csonk bekötés: MVM

Gázterv, gázóra szekrény: generál kivitelező, fűtéskész ár tartalmazta.

Kéményátvétel: győri katasztrófa védelem

Gázkémény tervezés: generálkivitelező intézte, de én fizettem pluszban

Gázátvétel: MVM győri embere


Víz:

földmunkák: helyi egyéni vállalkozó

KPE cső: megvettem, beledobtam a gödörbe, a gépes betemette

ikresítés: Pannon-víz

Földmérés: környékbeli egyéni vállalkozó

Szolgalmi jog: győri ügyvéd


Csatorna:

földmunka (2x) ugyan az mint a víznél, de kb 1 hónap volt a nyomvonal kiásása és betemetése között

KG cső + idomok: megvettem, díjmentesen kiszállították

csatorna gerinc kiépítése: én +1 haverom, 2 napunk ráment, szintezés, döngölés stb.

Földmérő ugyan az, mint a víznél.

2022. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Üdülőterület, viszont két része van, egymástól 1,5-2km-re. Az első részén villany, víz bent van a másik részén csak villany van, de az se mindenhol. A telkek 700-1000m2 méretűek. A két rész besorolása eltérő. Egy nagy legelő/szántó lehetett az egész, a kettő részt szántó és fasorok választják el. A "közművesebb" részben, ahol van eladó ház 10-20 millió között változnak az árak.


2.: A besorolás: Ingatlan adatai-alrészlet adatok-művelési ág/kivett megnevezés/-legelő. Ezen információkból nem tűnik építési teleknek, de mégis vannak a telkeken házak és a térképmásolatokon is rajta vannak, sőt a közmű térképen is látszanak a házakhoz csatlakozó vezetékek. Akkor lehet kivett legelőre építeni?


3,4,6.: Rendesen zsebbe nyúlós dolog minden bekötése. Nekem csak a villany játszhatna. Ha földkábel helyett oszlop és vezeték lett volna neked, akkor hogy változott volna az ár? Víz csak fúrt kútról lehetne. Ennek véletlen nem tudod milyen költségei vannak? Mivel csatorna sincs, erre is kellene valami megoldás.


1,5 millióig mi lenne korrekt ár az említettek függvényében? A közművek hiánya sokat ront a helyzeten, de ilyenkor a tulajdonos is tudja, hogy ez nem ér annyit, mintha az utcában lenne minden? Mi az általános tapasztalat, ha alkura kerül a sor?


Ha adtam bármi új információt, ami segít, akkor szívesen veszem a további válaszokat.

2022. dec. 13. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Eszerint külterület, legelő.

Építeni ettől még elvileg lehet rá, csak megkötések vannak. Régebben az volt (nem tudom, változott-e), hogy a terület 3%-át lehet beépíteni. Vagyis egy 90 m2-es házat 3000 m2-es telekre lehet építeni. De ezt a területileg illetékes önkormányzatnál kéne megkérdezni, már csak azért is, mert a helyi építési szabályok is bekavarhatnak.

2022. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3+

A földkábel volt az olcsóbb megoldás.


Víz akkor egyszerű: hidroforral kiegészített szivattyú kell neked. utána be kell vizsgáltatni a vizet, aztán megmondják kell e a csírátlanító pluszba.


szennyvíz esetében legális újépítésnél vizzárt szennyvíztárolót kell építtetned amit át is kell vetetned. Enne költsége kb a fele, mint egy házi szennyvíztisztítónak. Előbbi esetében talajterhelési díjat is kell fizetni, septifossal szagtalaníthatod a kaki lét és ki tudod szivattyúzni a kertbe. Viszont 1-2 évente ki kell takaríttatnod a gödrödet.


Egy jó féle szennyvíztisztító rendszer kb 1,5 millió körül van.

2022. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bevároshoz közeli, de közmű nélküli telekre minden közmű víz/csat + áram több, mint 1 millió volt. A gáz ingyenes volt. Víz+áram kb. fél év volt, a gázra 2évet vártaunk.
2022. dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!