Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton álmennyezetnél...

Gipszkarton álmennyezetnél csak az illesztéseket és a csavarokat kell kiglettelni vagy a teljes felületet?

Figyelt kérdés
2022. dec. 15. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, meglátásom szerint, ha gyári fózolás közé teszed, akkor síkba kerül és ezt úgy gondolta a költő, nem úgy, ahogy azt az anro szemlélteti a képeken. Majd meglátod. Ha nem tudod gyári fózolás közé tenni, akkor meglehet csinálni egy átmenetet, széles gletteléssel, de az már látszani fog ha olyan szögben éri a nap fénye, azaz akár érdemes telibe glettelni.

Én "sima" kalap alakú süllyeszthető profilt teszek be kartonba, engem nem különösebben zavar az, hogy látszik a profil széle. Épp ma készülök erre, hogy bevágom és beragasztom. Persze ez a profil, amit linkeltél egy lényegesen jobb megoldás, de 4000 Ft-ot én nem adok 1m profilért. 7 méter profil lesz, ilyen profillal 50.000 Ft alatt nem lenne meg a világítás, és hát azért az irreális ár lenne számomra.

2022. dec. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, és gletteléskor a profilt hogyan/mivel szoktad kitakarni, mármint azt a részt, ahova majd a "búra" megy?
2022. dec. 17. 09:15
 13/15 anonim ***** válasza:
Tesa szalag. De időben le kell szedni, nem maradhat rajta hónapokig! Ellehet vele tökölni, mire kimaszkolod.
2022. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8.


Azért kérdeztem, mert nem értek hozzá!

2022. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 robetko ***** válasza:
Kilencesnek van igaza felesleges telibe glettelni.Az csak felesleges pénzkidobás. Arról nem is beszélve hogy át kell csiszolni az egész falat. Persze annak nem aki profin glettel!
2022. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!