Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Dübel nélkül hogyan szigetelik...

Dübel nélkül hogyan szigetelik a paneleket? A vasbeton nem fúrható, statikai okok miatt, vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés
2022. dec. 22. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

fúrható a vasbeton

A szigetelést csavarozzák és habarcsal ragasztják is pluszban.

2022. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ugye a vasat nem fúrhatják át mert meggyengül.
2022. dec. 22. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudnak átfúrnak!

Régen a szigetelések előtt ezt felmérte egy építész. A problèmát abban látta, hogy a beton fúraskor kagylósan kitörik a túloldalon, így felszínre került vadak korrádálódnak, ami rontja a panel statikáját.

A panelok illesztése amúgy is rossz, és hiányos volt legnagyobb százalékban, mert a technológia sok hibát engedett meg.

2022. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
nem fúrnak semmit. Olyan ragasztót használnak, ami erősebb az acélnál. A lakásomban is használtam ilyent, mindentől jobb anyag(aranyáron)...ennek ellenére bőven megéri...
2022. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Sok panel szigetelését láttam a lakótelepen, de egy árva fúrás hangját sem hallottam.
2022. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Erről beszélek.
2022. dec. 22. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
A Mapei-től kezdve az összes gyártónak VAN olyan ragasztója, amelyek segítségével dűbelezés NÉLKÜL lehet felragasztani a hőszigetelést, és megtartja.
2022. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!