Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Házépítés esetén generálkivite...

Házépítés esetén generálkivitelezésnél milyen gyakran jár ki a tulajdonos?

Figyelt kérdés

Új ház építésébe fogtunk, kezdeti fázisnál tartunk, falazásnál. Én, mint tulajdonos, minden nap kimentem a telekre és megnéztem hogyan haladnak a munkálatok és mit csináltak az adott nap, de elég furán néztek a szakik, miután minden nap találkoztunk.


Ez normális, hogy folyamatosan követni akarom a munkafolyamatokat vagy szimplán nekik nem tetszik hogy ennyire rájuk nézek?


Valóban nem szoktak ennyire sűrűn kijárni a tulajdonosok?



2023. jan. 14. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik nem tetszik,én is mennék.Mindent fényképeznék,az ott lévő anyagokat is .Soha nem lehet tudni milyen vitás eset következhet,aztán van bozonyiték.A képekre a jövőben is nagy szűkség lehet,mi hol is van a falban.

Nem baj ha lesz belőle 1 fénykép album.

2023. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Van, aki nem szokott, de amennyiben nincs megbízva felelős műszaki ellenőr, úgy teljesen érthető, amit csinálsz.

A fényképek készitése tényleg hasznos lehet.

Építőiparos vagyok, tud zavaró lenni, ha folyton jelen van a tulaj, de megértjük. Ameddig nem vagy láb alatt, addig nem lesz belőle konfliktus.

Esetleg még az észrevételeid írásban egyeztesd a szakikkal, írják alá ők is, hogy láttak, így később, ha bármi probléma merül fel, akkor tudod bizonyítani.

2023. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"felelős műszaki ellenőr"

Ha építőiparos vagy illene tudni, hogy ilyen nincs!

Van felelős műszaki vezető aki a kivitelező "embere" és van műszaki ellenőr aki az építtetőt képviseli.

2023. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha tehetném, én is minden nap mennék. Ha nem tetszik nekik, az az ő bajuk. A munkaterület viszont az övéké, szóval ha úgy adódik, simán kizavarhatnak, mert minden felelősség az övéké ilyenkor.
2023. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

#3 összekevertem, megesik.

Mindenesetre köszönöm a javítást!

2023. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Van aki minden nap kimegy, de van olyan aki egyszer sem csak a végén max. Műszaki ellenőrt kell felfogadni.
2023. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen árak mellett amennyit rákölt az ember persze hogy nézni kell őket!
2023. jan. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Mennék én is minden nap, kivéve ha bíztam meg műszaki ellenőrt, akkor csak azokon a napokon, mikor ő nem megy.
2023. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!