Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerítés építés? Hogyan?

Kerítés építés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék hamarosan a telken kerítést telepíteni.240-es betonoszlopokkal, és 150 cm dróthálóval. Szerintem nem nehéz kitalálni, hogy honnan fogom rendelni. Ha keresőbe beírjátok, akkor rögtön őket adja ki. Egy kis segítségre lenne szükségem ezzel kapcsolatban.

55 méter hosszba szeretném megcsinálni, de nem tudom, hogy az oszlopokat milyen távolságra rakjam egymástól, valamint a támasztó oszlopokat hány oszloponként rakjam le? Nagyon sok a panasz a munkájukra, vagyis az általuk ajánlott kerítésépítőkre, ezért úgy döntöttem, hogy én magam fogom megcsinálni. Ha elrontok valami akkor inkább magamat szidalmazzam:D. Az alapanyagokat tőlük fogom megrendelni. Nagyon zavar az, hogy csak nettó árakat tüntetnek fel, és nekem kell kiszámolnom, hogy mennyibe fog kerülni az alapanyag bruttó áron. Ha valaki esetleg már csinált saját magának akkor kérem ossza meg velem tudását:D. Köszönöm szépen előre is!



#Kerítés építés betonoszlopokkal dróthálóval #Kerítés telepítés
2023. febr. 25. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szakértő kőműves tette le, 2,5 m-es távolságra az oszlopokat (elvileg 3 m-re szokás, de én így kértem) és csak a sarkoknál, fordulóknál van támasztva.

20 x 40 m-es a telek, 100 m kerítés lett építve.

2023. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt kihagytam, hogyha a védelem is a cél - kutya, vagy apróbb vadak miatt - nem csak a határ kijelölése, akkor fontos, hogy alul legyen betonszegély. Ezen nem szabad spórolni!
2023. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy alulra valamilyen acél hálót rakok. Kabával szépen leások egy 20 cm mélyen az oszlopok mentén azon az 50 méteren, és hozzá rögzítem a betonoszlopokhoz, valamint a drótfonathoz (a vezérdróthoz alulra). lehet kapni betonacél hálót és abból vagdosok ki 30 cm magas 2 méter hosszú darabokat, majd visszatemetem a földet rá.
2023. febr. 25. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az sem rossz, de a 20 cm-es leásást kevésnek találom kutya esetében, a nyúl meg egyéb apróság, ami a fák kérgét rágja simán bemászik a 10x10-es lyukakon.

2023. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van kisebb is 50x50 A beton az nagyon drága lenne.


[link]

2023. febr. 25. 15:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted erre az 55 méterre nem kell támasztóoszlop(két végére mindenképp kell)? Lehet, hogy azért középre nem ártana. Ha 2,5 méterre raknám akkor kellene 22 darab oszlop + a két végére támasztó 2 darab. de lehet hogy középre rakok 2 darabot. A támasztó oszlop hosszabb legyen mint amit támaszt? vagy ugyan akkora?
2023. febr. 25. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ahogy írtam is, nálam csak 40 méter a hosszabbik oldal és nincs közben támaszték, csak a végeken, ahol az oszlopok ugyanolyan méretűek.

A kerítésem hegesztett 5x5-ös kockás, 170 cm magas drótháló, az oszlopok úgy emlékszem, hogy 210-esek. De tuti, hogy csak a végeken van támaszték, csak sajnos most nem tudom megnézni, mert 140 km-re van tőlem. De 99,9 %, hogy csak a végeken.

Ettől függetlenül, ha te teszel középre is, az semmiképpen nem fog ártani, annál erősebb lesz.

2023. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A betonoszlopra hogyan lehet huzalfeszítőt rakni? Hegesszek össze valami keretet amire a huzalveszítőt rögzítem?
2023. márc. 5. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!