Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Olyan hangszigetelést, amit...

Olyan hangszigetelést, amit tényleg hatékony?

Figyelt kérdés

Két helység válaszfalát szeretném beburkolni olyan hangszigetelő réteggel, amire nem csak úgy rá lett fogva a hangszigetelő tulajdonság, hanem tényleg hatékonyan minőségien hangszigetel is,

Szükségem lenne ez ügyben tanácsra, és nem szeretnék belefutni "occsóóó de legalább szar" hangszigetelésbe. Természetesen nem tojástálcákra gondoltam, hanem normális, vakolt falra felragasztható lapokra (stb.)


2023. márc. 23. 13:42
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
63%

S a hanghullámoknak is meg lesz mondva, hogy csak abba a válaszfalba legyenek szívesek beleütközni ami a két helység között van, a plafont, padlót és ajtókat pedig legyenek szívesek kerülni?

Egyébként két sor tégla közé homok, de ma már gyártanak eleve homok töltésű téglát is: [link]

2023. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A plafont és a padlót nem írtam, ha nem sejted akkor elárulom, hogy szándékosan nem, mert ott nem kell szigetelni :D

"normális, vakolt falra felragasztható lapokra" erre gondoltam, nem homokos téglákra...

2023. márc. 23. 14:06
 3/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
De, ha hatékonyan akarsz hangszigetelni akkor muszáj mindenhol. Ezekkel a falra ragasztós megoldásokkal nem tudsz tartós megoldást elérni - olyan, mint egy Trabantot tuningolni.
2023. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mint írtam azokon a helyeken nem kell hangszigetelni...
2023. márc. 23. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Építtess elé egy karton falat. 5cm profilváz, kitöltve 5cm üveggyapottal, rá 2 réteg hanggátló karton. Ha a profilváz rendesen meg van csinálva (szivacsok a profil és a padló/mennyezet/falak felé, jó profilkapcsolások), akkor sok hangot lefog. Viszont a padló és a mennyezet továbbra is viszi a hanghullámokat, illetve ha van ajtó/ablak, ott jön át a legtöbb hang, azt érdemes először cserélni.
2023. márc. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, de nem olcsó. Halló készülékeket forgalmazó halláscentrumok süketszobáit láttam ilyennel burkolva. [link]
2023. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég szarul mutatna a hálószobában egy ilyen hullámos rücskös szivacs a falon. Falat sem szeretnék húzni, amit kitöltögetnék homokkal... Olyan sima felületű lapokra gondoltam, amit csak simán fel kell ragasztani vagy bármilyen más módon felrögzíteni a fal felületre. A kérdés csak az lenne mivel elég sok félét láttam a neten, hogy melyik az a típus/márka, amelyik tényleg hatékony, és nem pedig puszta pénz kidobás. Tudom hogy a kérdés milyensége miatt kicsi az esélye hogy tudok kapni választ, de azért a remény hal meg utoljára :)
2023. márc. 24. 14:30
 8/8 xp ali ***** válasza:
Olyan 40cm vastag dologban kéne gondolkodnod és amúgy bármilyen hangszigetelő _rendszer_ jó. Drága lesz és mindig a zajforrás felőli oldalon kell csinálni a szigetelést, nem a csendes oldalon. És sajnos, mint írták, nem elég csak a falat, mert más is viszi a hangot, pl padló, mennyezet, radiátor, sokminden. A legjobb a független szerkezet építés. Arra is vigyázni kell, hogy a szerkezet és a falak rezonancia frekije se egyezzen. Ezért pl külön vastagságú gipszkarton szokott lenni a fal 2 oldalán.
2023. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!