Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kivitelezhető az alábbi terv?

Kivitelezhető az alábbi terv?

Figyelt kérdés
Sorházban vásároltunk kettő különálló lakást, amik egymás mellett vannak közvetlenül és egybe szeretnénk nyitni. Már tudjuk hogy fogjuk ezt kivitelezni, de én nem értek hozzá (párom igen de mivel fiatalok vagyunk jól jönnek a tanácsok) az megoldható ha az egyik válaszfalat kibontjuk és gipszkarton profilt teszünk oda helyette? Mert azt olvastam azt inkább a válaszfalhoz szokták rögzíteni mintsem szabadon állóan. Azért is fontos a kérdés mert a gipszkartonfalra majd zuhanyzót tervezünk felszerelni és mosdókagylót mivel fürdő lesz az egyik oldalon és nem tudom megtartaná-e ez a fal. Illetve mire érdemes odafigyelni ha ez kivitelezhető?

2023. ápr. 1. 21:34
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És elfelejtettem egy fontos részletet megemlíteni, téglaépítésű házról van szó.
2023. ápr. 1. 21:48
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Erre látatlanba nem lehet értelmes választ adni!
2023. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt inkább a kivitelezővel kellene megbeszélni.

Mert lehet hogy ott mennék villany, víz, vagy egyéb vezetékek.

Minél előbb beszéljetek velük, rugalmasak szoktak lenni.

2023. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Az egybenyitás egy külön történet. Ahhoz ennél sokkal több infó kell.


Az, hogy a fürdőszoba szanitereket elbírja-e egy nyamvadt gipszkarton válaszfal - nos, nem. A gipszkarton csak egy burkolat, a kérdés, hogy mi van alatta. 2 OSB lap, amit gipszkartonnal burkoltok, az a minimum, de én biztos kiraknám válaszfal téglából inkább.

2023. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

"megoldható ha az egyik válaszfalat kibontjuk és gipszkarton profilt teszünk oda helyette?"


Minek bontasz ki egy falat, hogy helyére gipszkarton profilt/falat rakj?

Hívj ki egy vizest, aztán átnézi, honnan, hogyan tud odavinni rákötni mindent. Aztán lehet előkészítésnek villanyos, kömüves stb.

2023. ápr. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz az információ, amit olvastál vagy rosszul értelmezted azt! Gipszkartonból is készülhetnek válaszfalak, amit Te említesz, az gipszkarton előtétfal.

Első körben a zuhanyzón nincs mit elbírni, a zuhanyzó súlyát nem viseli a fal! Gipszkarton vázszerkezetbe, ha stafnik kerülnek oda, ahová később kerül mosdókagyló vagy bármilyen felszerelhető bútordarab, akkor az úgy eltudja viselni annak súlyát, de pl. 30kg-ig dupla gipszkartonon molly dübel alkalmazása elegendő. No most ebben az esetben inkább az a kérdés, hogy miért kellene egy falnak viselnie a mosdókagyló súlyát, pontosabban miért akarnál a falra szerelni egy mosdókagylót, mikor az már hááát legalább 15 éve nem divat. Mosdószekrényt kell vásárolni, amibe beleül a mosdókagyló vagy ráül a mosdókagyló (nekem az utóbbi ordenáré, de hát ez ízlés kérdése). Ebből valóban kétféle létezik, az egyik lábonálló, a másik falra szerelhető, esetedben lábonállót választasz és probléma megoldva. A lábonállót is szükséges a falhoz rögzíteni, azonban ezt már megteheted molly dübellel is, mivel súlyt egyáltalán nem fog a dübel viselni.

Jogos kérdés, hogy minek bontanál ki egy téglafalat, hogy azt gipszkartonfalra cseréld, én ilyet biztos, hogy nem tennék! Egy téglafalnak van tömege, jó hangszigetelő, szemben egy gipszkartonfallal.

Nem teljesen értem a kérdést, ez a kettő összefügg? Szóval a két lakás között van ez a válaszfal, amit bontanátok? Valaszfal van a két lakás között, nem teherhordó fal? Mert azt furcsállnám!

Ha teherviselő falat kell megbontanotok, azt csak ésszel lehet. Födémet alá kell támasztani mindkét lakásban és először egyik oldalról bevésni egy elemmagas(!!!) áthidalót, majd beépíteni, miután megkötött, rá pár napra lehet csak a másik oldalról is beépíteni az elemmagas áthidalót, majd miután az megkötött, utána lehet csak alóla kibontani az ajtó helyét, ha szélesebb nyílással nyitnátok egybe, akkor viszont nem feltétlen elégséges az, ha az elemmagas áthidaló a tégla falon fekszik fel! Ilyen esetben mindkét oldalt betonpillért kell alá önteni, arra kell átterhelni!

2023. ápr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha két lakást nyitnátok össze akkor minek oda zuhanyzó? Akkor lesz eleve 2 fürdőszobátok.

De ahogy írták, ezt kivitelezővel kell megbeszélnetek, mert a konkrét helyet, terveket kell hozzá ismerni.

Vannak olyan gipszkarton rendszerek amikkel simán meg lehet oldani akár egy fürdőszoba oldalfalát is és éppen úgy kell alászigetelni vízzáró réteggel a csempét, mint a téglánál. Tehát megoldható.

A kérdés inkább a csövezés, hogy érdemes-e pont oda elvezetni a vizet, csatornát, nem pedig kicsit más elrendezést találni inkább.

Amúgy miért akarod a teljes falat kivenni? A fal már ott van a két lakás között, miért nem elég ha csak ajtót csinálsz rá a kettő közé? Akkor nem is kell a gipszkartonozás. felesleges kiadás csupán.

De a legfontosabb azt megnézni, hoyg nem tartó fal-e ez a két lakás közötti fal, mert akkor még ajtót is csak megfelelő előkészítéssel lehet rá tetetni, kibontani meg semmiképpen nem lehet.

Én is szeretem az amerikai házépítős, átépítős műsorokat nézni, de nálunk nem olyan az építési mód, hogy csak úgy ki lehet venni a falakat és áthelyezni máshová.

Ha már van fal és az ott van ahová te is raknád a gipszkarton falat akkor ne bontsátok el, hanem csináljatok rá ajtót és kész! Minek elbontani ha úgyis falat akarsz a helyén?

2023. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért bontjuk a falat, mert az választja el a két lakást és így szeretnénk egybenyitni, így ott lesz a folyosó és a fürdő meg mellette, ami így valóban kicsit nagyobb lesz. Szerintem azért nem teherhordófal választja el a két lakást, mert ez egy sorház. Csövek, vezetékek egyáltalán nincsnek a falban.

Jogos a kérdés minek bontjuk ha gipszkarton falat akarnánk helyette, azért mert az egész falat penész borítja és maga a fal is elég igénytelen munkával lett felépítve, több a vakoloanyag benne mint a tégla és párom szerint macerás lenne rendbehozni így inkább előtétfalat csinál. De én személy szerint nyugodtabb lennék ha statikust hívnánk ki vagy kivitelezőt aki megnézné, párom viszont azt mondja felesleges penzkidobas lenne, mert ért hozzá.

2023. ápr. 2. 12:14
 9/15 A kérdező kommentje:
#6 igazad van hülyeséget írtam, hisz nem falba építhető fürdőszoba bútort néztem ki, hanem szabadonállót. :D viszont amit kinézetem, ahhoz van két kis szekrény ami viszont falraszerelhető.
2023. ápr. 2. 12:16
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdhetted volna ezzel.


Penészes falat tilos előtétfallal elfedni.

Attól ugyanis csak rosszabb lesz. A penész kifejezetten jól eléldegél ott, a spórái pedig meg fogják találni az útat kifele, idővel.

A gipszkarton pedig kifejezetten rosszul bírja a vízet-vízpárát. Ha a fal vizes (nyilván az, azért van rajta a penész), akkor a fal és a gipszkartob közötti levegő is vizes lesz, így a gipszkarton is. Az átázik, tönkremegy, behullámosodik, ledobja a festéket és az is penészedni kezd.


Meg kell szüntetni a penész okát, a vizesedést.


Persze ha a párod ért hozzá, akkor csak csinálja..

2023. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!