Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön dolgozó mérnökök,...

Külföldön dolgozó mérnökök, IT-sek: Ez a terv mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök MSc-m van, és ezzel szeretnék külföldön kimagasló karriert bejárni. Magyarországon 1-2 évet dolgoztam, ez még kevés tapasztalat volt ahhoz, hogy egy nyugati országban a legmenőbb helyekre bekerülhessek, aztán végül Ausztriában rátaláltam egy jó helyre - nem a legkiemelkedőbb karrierlehetőségek terén, de azért elég tisztességes - nyilván a magyar lehetőségeknél sokkal jobb. Itt most jól érzem magam 1 éve, és lehet, hogy ez így is marad, de ha ez megváltozna, akkor szinte biztos, hogy költöznöm kellene. Ha a cég nem tudna hosszútávon előrelépési lehetőségeket adni nekem, és máshol keresnék, akkor Svájcot néztem ki esetleges következő célpontnak, ami biztosan többet nyújt.

Tudtommal oda nagyon nehéz bekerülni, sokakkal kell versenyeznem a helyekért. Nyugati országokba eleve nagy a bevándorlási szándék, de a Svájci lehetőségekre még nagyobb az igény. Ausztriába és Németországba csak a keleti országokból akarnak tömegesen menni, de Svájcba még az osztrákok és a németek is.

És ott nem igazán becsülik meg egy olyan keleti országban, mint Magyarországon szerzett végzettséget és tapasztalatot. Talán a legjobb lövésem az, hogy amit Ausztriában csináltam, azt fel tudom mutatni, azzal felkelthetem az érdeklődést egy-egy svájci helyen. Nyelvek egyébként mennek, angol mellett német is, és van egy alapszintű franciám is.

Ha Ausztriában még 1-2 évet lehúzok, és esetleg úgy döntenék egyszer hogy váltanék, ilyen kilátásokkal milyen esélyeim lennének majd a svájci állások megpályázásánál? Amikor korábban próbáltam, kb nulla esélyem volt.

Vagy nem feltétlenül Svájcba, lehet Ausztria vagy Németország is a következő állomás, ami fontos, hogy én kiemelkedő szeretnék lenni a szakmámban.

De vajon a csúcs állásokat is megszerezhetik külföldiek, vagy azt a helyben felnőtt mérnökök kapják meg, és az olyan külföldieknek mint én csak a maradék állások jutnak?

Ha ez nem jön össze, még az is lehet, hogy akkor inkább indítok egy saját vállalkozást, de mindenképpen nyugati országban.

Milyen kilátásaim vannak?



2020. jún. 11. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jo kilatadaid vannak a leirasod alapjan Svajcban is. Tele van külföldivel, egy kolleganőm ferje par eve kapott allast Zürichben az ETH n, roman allampolgar. A jol qualifikált külföldiek nagyon is keresettek itt, ugyanis a svájciak között nagyon kevés az Akademiker. Nezegess itt allasokat:jobwinner.ch
2020. jún. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jo terv, en is sokaig hiaba probalkoztam svajci allasokat megszerezni (it) aztan egy ev Ausztria csodat tett, es harom het palyazgatas utan, kaptam allast Zurichben.


A verseny tenyleg brutalkemeny, raadasul az utobbi evekben csak romlott a helyzet, azt mondanam, hogy igazan jo eselyeid csak akkor lesznek ha magas szinten megy a nemet, csak angollal most mar nagyon nehez. Sok sikert!

2020. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen. Csucs allasok.. Oda mar mindenkepp kell egy folyekony nemet, de azzal menni fog kulfoldikent is. En pl a palyafutasomat egy videki onkormanyzati cegnel kezdtem, most meg az egyik legnagyobb Svajci penzugyi cegnel vagyok teamlead, es innen meg siman fogok tudni lepni felfele.
2020. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!