Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a trend mostanában a...

Mi a trend mostanában a homlokzati festésnél? Színre vagyok kiváncsi. Minimál stílus (fehér-szürke-fekete) vagy esetleg mediterrán visszajön?

Figyelt kérdés
Hamarosan átfestjük a házunkat, de őszintén, próbáltam keresgélni, hogy mi lehet most a "divat" a színválasztásnál.

2023. máj. 18. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
53%

"Érdemes azért mondjuk a tetődet is figyelembe venni, mert egy tűzpiros lemeztető mellett, egy feher-sötétszürke kombo nagyon idiotan fest."


Miért gondolod?

Az kifejezetten nagyon is pofás!

2023. máj. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11

Kőporoztunk fehérre házat, szürke lábazattal és szürke ablakdíszekkel, piros betoncserép tetővel.. szerintem minden volt csak pofás nem.

Vonza a tekintetet? Naná… de nem a jó értelemben.

Szerintem fontos a harmónia, és bárhonnan nézzük, ezek a színek sosem lesznek azok.


Persze ahány ember annyi ízlés, és ez így is van rendben. Én mindenesetre akkor már maradnék tetőszínben a sötétbarna, antracit, fekete, vagy vilagosszürke opcióknál, ha mindenképpen feher-szürke homlokzat szín a cél.

2023. máj. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

5-ös válaszra: Persze, értem én, hupililára nem. De ha a környező házak hupilila színben virítanának, akkor olyan lenne a tiéd is? Érted mit mondok? Ha úgyis figyelembe veszed, hogy milyen ott a többi ház, akkor mi hiába írunk ide színeket, neked kell tudnod mi arrafelé a "divat".


De pl. nálam van olyan szín, amit az életben nem választanék, akármekkora divat is, az a kék. Ha itt mindenki háza kék lenne, elég feltűnő lennék egy homok, vagy bézs színű házzal is, ami azért manapság amolyan "biztonsági" szín, mert a házak többsége a fehér-antracit előtt olyan volt. Elvétve látok 1-1 bordót például (ami amúgy marha jól néz ki), ennek ellenére én nem választanám.

Mi is színezés előtt állunk, jövőre van tervezve. Nekem a halványabb- esetleg középszürke nagyon tetszik , de ahhoz csakis antracit tetőcserép illene, olyat meg nem akarok, szóval az sajnos kilőve. Valószínűleg maradunk a biztonsági színeknél mi is. Törtfehér, vagy valamilyen bézses-barnás árnyalat. Azzal talán nem lehet mellélőni.

2023. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem is vannak olyan háztípusok, színvilággal, ami nagyon tetszik, de már nem időtálló (sajnos). Szeretem a "paraszt" jellegű kinézetű házat hófehér kerítéssel... na, ez már manapság nem divat. Muszáj figyelembe vennem azt, hogy mostanában milyen stílusú házak épülnek, és azokból valami számomra is tetszőt kiválsztani. Igen, valószínűleg a biztonsági színekhez fogunk majd nyúlni. A szürke-fekete fehér házak nem nyerték el a tetszésemet, a mediterrán viszont nagyon, de tudjuk, hogy az nem most volt "divat" (de utálom ezt a szót).
2023. máj. 24. 21:00
 15/15 A kérdező kommentje:
12: pedig mennyi ilyen szín kombó ház van... rengeteg. De én nem ilyet szeretnék.
2023. máj. 24. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!