Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elèg-e a tűzhely ès a kandalló...

Joci1987 kérdése:

Elèg-e a tűzhely ès a kandalló közötti 1m távolság?

Figyelt kérdés
A Hely szűkössége miatt sajnos így tudom megoldani hogy a kombinált gáztűzhely ès a kandalló között 1m a palack természetesen a tűzhely másik oldalán van

2023. jún. 1. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tűzhely meg gondolom min. 0.5m széles, tehát a palack jó 1.5m-re van a kandallótól. Szerintem bőven jó.
2023. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából elég lehet.Nekem bőr kanapé van egy méterre de ez kissebb kandalló 5kw-os.
2023. jún. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Palack mèg távolabb is van mert kb 0.5 m mèg pluszba a tűzhelytől igazából a tömlő miatt aggódom, mert az kandalló fele (jobb oldalt) van bekötve
2023. jún. 1. 08:58
 4/7 anonim ***** válasza:

ha bármelyik külseje olyan forró lenne, úgy sugározná a hőt, hogy károsít bármit is, akkor azt tiltanák..lehet kapni elválasztó hőszigetelő lapot lábra szerelve. Azt ezért találták ki.


Amúgy bőven elegendő az 1 m távolság.

2023. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az önmagában elég, hogy a palack a tűzhely másik oldalán van, átellenben a kandallóval. Így a kandallóból sugárzó hőt a tűzhely leárnyékolja. Gyakorlatilag, ha megy a sütő, az jobban fogja melegíteni a gázpalackot, mint ha megy a kandalló.

Szóval ez így teljesen biztonságos.


OFF:

Arra ügyelj, hogy a helyiségnek jó szellőzése legyen, mert két nyílt égésterű berendezést is használsz benne! Tudod, szén-monoxid veszély!

2023. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvasom, hogy a tömlő a kandalló felől van bekötve. Ezt azért én megmutatnám egy gázszerelőnek, látatlanban erre nem merek semmit mondani. Ha nem nagy macera átszereltetném másik oldalra. Vagy valami fém csőre cseréltetném azon a szakaszon, ha lehet.
2023. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen azt természetesen gondoltam rá amúgy fa ablakok vannak bent elvileg probléma nem lehet, szénmonoxid érzékelő kettő is lessz abban a helyiségben
2023. jún. 1. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!