Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Használatbavételi engedélyt...

Használatbavételi engedélyt igénylése?

Figyelt kérdés

Van építési engedélyem egy 70nm-es családi házra.

Sajnos úgy alakult hogy nincs pénzem vállalkozót hívni hogy felépitse.Mi történne ha én építeném meg?

Lebontatják?nem kapok használatbavételi engedélyt?

Nincs erre semmi megoldás?



#építkezés #Használatbavételi engedely
2023. jún. 18. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Vissza már semmit nem bontanak.Aki kiadta az engedélyt,majd módosítja a határ időt.Ha nem vettél fel rá banki kölcsönt,nagy baj nem lehet.
2023. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem történik semmi, ha te magad építed meg jól.


Az építési engedély 5 évre szól. ( Hosszabbítható) ezalatt az idő alatt fel kell épülnie az új ingatlannak. Ha nem férsz bele a határidőkbe akkor még mindig lehet fennmaradási engedélyt kérni

2023. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fennmaradási engedély (bünti) 140000 ft/m2 lakóépületnél! rendeletbe meg lehet találni a részleteit.

ha van hitel akkor be kell adni a számlákat, különben nem folyósítanak. Ha kp-ból túlépítkezel és utólag igényelsz lakást hitelt elutasíthatnak. Megvan határozva max hány %-os készültségi fokig ad hitelt a bank utólag.

Ha találsz egy fmv-t aki aláírja neked a dolgokat, akkor nincs probléma. Viszont egyik sem hülye, hogy 1-2 millióért kockáztassa a megélhetését!

2023. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hiába építem.fel saját kezüleg akkor,ha nem lehet lepapirozni :(

140e/nm büntetést meg ki tud kifizetni....

Akkor nem tudom hogy lesz ...

Ha elkezdtem az építkezést és nem tudom befejezni,azért megbüntetnek?

2023. jún. 19. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!