Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bazalt zuzaléknak mennyi a...

Bazalt zuzaléknak mennyi a tömör térfogata? Tömörítve mennyivel lesz alacsonyabb?

Figyelt kérdés
Kocsibeállót készítenék, térkő alá különböző szemcsméretű bazalt zuzalékkal, viszont sehol nem írják, hogy a térfogat / kiadósság mellett mennyi a tömör(ített) térfogata. 20 cm vastag réteget szeretnék rakni, 13 nm-en, de nem írják, hogy, ehhez hány centiméter vastagot kéne leraknom és tömörítenem.

#térfogat #tömörítés #vastagság #bazalt #Tömörített térfogat
2023. jún. 23. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2-3 cm-t fog tömörödni.
2023. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy első írja.

De ez nagyban függ a szemeloszlástól, altalajtól, tömörítés módjától.

2023. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bazalt nem fog tömörödni.A murva az igen.Erre kellene pár cm bazalt,hogy a térkövet egyenletesen lehessen lerakni.
2023. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3

A bazalt az maga a kőzet neve ebből készül zúzalék különböző méretben

(Ezt hívja a köznyelv murvának)

A közvetlenül a térkő alá ~2cm vtg rétegben (a tömörített ágyazatra vagy ckt-ra) 0-4es finom zúzalék kell ahogy írtad is.

2023. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs,a bazalt kőzuzalék szürke.A murvában meg nagyobb kövek is találhatók.

Tömörités esetén nagyon keménnyé válik.Útépitéseknél használják.Szine sárgás fehér.

2023. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Utso 3ra: lehet hogy én nem tudom jól, de a murva az nem tök más, mint a bazalt? Külön árulják a bazalt zuzalékot, és a különböző színű murvákat. Úgy tudom, hogy a bazalt "erősebb", mint a murva, máshogy kopik, időtállóbb.


És ahogy én látom képeken a bazalt zuzalék sötétebb, mint a murva.


A konagysag pedig ugy tudom, hogy a különböző ertekekrol fugg, pl mindkettoben lehhet 0-4, 4-8, 50-200 stb mm szemcsenagysag, tehat hogy a murvaban nagyobb kovek, az nemtom megallja-e a helyet. De lehet, hogy nincs igazam, mert en is csak 2 napja probalok olvasgatni ezekrol!

A tomorodesre viszont sehogy nem talaltam szabalyt, vagy irott szazalekot, vagy tömör terfogatot.


Esetleg van valami univerzalis szabály vagy szazalek megadva valahol az egyes koveknel vagy erre csak tapasztalat útján lehet rajonni?

2023. jún. 24. 07:26
 7/8 anonim ***** válasza:

A murva az a népi neve a zúzott kőnek.

Az anyaga lehet bazalt, mészkő, andezit stb.

2023. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha, köszi! Erre gyanakodtam, de másfelől ha nem kifejezetten bazalt zuzalekot, hanem murvat árulnak tobb weboldalon, az mindig ez a vilagosszurke/feher, tehat nem vagom. Meg sosem azt irjak hogy "bazalt murva", de murva murva onmagaban van bárhol. Barmit is jelentsen akkor.
2023. jún. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!