Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Pincébe, 2m³-es puffertartályn...

Pincébe, 2m³-es puffertartálynak mekkora felületű, vastagságú betonozást kellene készítsek és milyen keverési arányban?

Figyelt kérdés

Puffertartályom mérete,

tartórésze:1 méter átmérőjű körláb.

Tartály:1,15 méter átmérőjű.

Erre menne még a 30-50 cm üveggyapot majd, még nem tudom mennyi.

Kb a pince egyik sarkában lenne az elhelyezése.

Annyi még a helyzet hogy 20 évvel ezelőtt a pincében feljött a talajvíz,kb 10-20 cm-t,kb 15 éve már nem, a mostani szárazságokban csak nedves, de szerintem 1-2 ásónyom mélyen már sár lenne.

Akkor gondolom körbe is kéne tudni járni, vagy nem tudom mennyire lényeges.

Kell alá bitumen lap felhozva teljes körbe vagy lényegtelen, folyékonyfólia talán?

Vasaláshoz van itthon minden féle régi vasanyagjaim, sóderem is van, cementet kell vennem.

Fagypont alá nem szokott menni a hőmérséklet, talán régen mikor még nagy hidegek voltak.

Kimenjek-e a falig vagy ne kössem hozzá a betonozást inkább a falhoz?


Mondjuk 2x2 méter négyzet 20-30 cm mélyen vagy inkább több a puffer magassági tömege miatt, és a talajvíz közeli majdnem sár állagú vizes föld miatt?

Gondolom várjak a bekötéssel is, nem-e süllyed majd picit amikor benne lesz a víz.



2023. jún. 26. 14:59
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:

Nem süllyed az. A pincének nincs aljzata? Ha van az elég alá. Ha nincs ásnék egy gödröt 1.5x1.5 elég. 20 centi mélyen meg még felzsaluznék 10 centit. Így lenne 30 centi. Ez biztos elég. Keverési arány 3:1

3 sóder egy cement.

2023. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én inkább kiemelném az alapot 30 cm-t. Nem árt, ha gépészet várható talajvíz szint magasság felett van. De amúgy 20 cm vasbetonnak bőven elegendőnek kellene lennie. Ne kösd be a falba, még az hiányzik neked, hogy elhúzza a falat mikor majd megsüllyed.

Gumi lapot tegyél alá ha tudsz, az majd megvédi a felszivárgó víztől.

A folyékony fólia nem lesz jó mert ahogy mozgatod a tartályt, fel fog válni pont ott ahol védeni akartad volna.

A bitumen lap is jó de utólag kell alátenni mert el fog szakadni.

2023. jún. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
3 tonnányi terhelés 1 négyzetméteren a sárban? hááát... azért én a helyedben megkérdeznék valakit aki ért is hozzá. Ne bízz a gyakorin a "jóaz!" és az "elkőbírja" című hozzászólásokban! Nem ők fogják a felborult tartály a helyére tenni ha esetleg mégsem lesz elég az a 20 centi "háromegybe"vasbeton !
2023. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!