Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány négyzetméteres telket...

Hány négyzetméteres telket lehet úgy megosztani, hogy önálló telkek jöjjenek létre? És osztatlan közöshöz hány négyzetméter kell? Van alsó határ egyiknél, másiknál?

Figyelt kérdés

2023. jún. 29. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden önkormányzat honlapján megtalálod, hogy melyik településen mi mekkora lehet. Ez minden településen más és más. A neve HÉSZ -helyi építési szabályzat
2023. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal viszont országos rendelet, hogy legalább 1200 nm-nek kell lennie egy teleknek ahhoz, hogy meg lehessen osztani, 600-600 nm az előírt minimális terület a leválasztáshoz!

Osztatlan közös esetében nem tudom, mekkora kell, de a HÉSZ azt is leírja!

2023. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 A mi telkünk közel 1100nm-es, a telekszomszédunké ugyanekkora és nemrég osztották meg a telket a rajta levő ikerház miatt, mert külön-külön akarták eladni a szülők és a gyerekek házrészét.

Már az új lakó van a szülők részében ami kisebb lakásrész volt, ebből gondolom, hogy meg lehetett osztani ekkora telket is.

Építkezés előtt nem biztos, hogy ugyanez mehetett volna.

A törvényben nem találtam szöveget arról, hogy lenne egy országosan előírt minimális telekméret megosztáskor, de lehet csak nem jól figyeltem. Más oldalakon azt írják, hogy a helyi építési szabályzatban szerepel és annak kell megfelelni.

[link]

2023. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jún. 30. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
#3, ha ikerház vagy lakásRÉSZ, akkor szerintem az csak osztatlan közösben lehetséges, max. elszeparálva, de hivatalosan leválasztva nem hinném!
2023. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 De, megcsinálták. Megosztották a telket is és így adták el külön a két részt. Az ikerház úgy van megépítve, hogy megoldható volt, elkülöníthető a közművezése, teljesen külön van minden megoldva. Ráadásul másik szomszédunknál, a mellettünk levő ikerház már eleve így is épült egy telekre a két testvérnek a háza. Ikerház és ott egymás mögé épülte a két házrész, az első kertrész így az egyik házhoz tartozik, a hátsó a másikhoz, annak kocsibehajtója van csak az utcáról. Még hitelt is kaptak így az építkezéshez, mert később a devizahitelt az egyikük elbukta és azt a házat teljesen külön el is árverezte a bank utána. Az a telek is közel akkora, mint a mienk. Pontosan nem tudom. A másik telekről azért tudom mert egy szélességben érünk össze és a hosszát meg korábban egyeztettük, volt egy kis területátadás köztünk a közös kerítésnél.
2023. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!