Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kivitelező a terasz épitéséé...

A kivitelező a terasz épitéséért, az épület belső bruttó négyzetméter árának a FELÉT számolná fel. Ez így elfogadható?

Figyelt kérdés
A belső lakótér négyzetméter ára, kb. Ft 600K/nm, így a terasz kb. Ft 300K/nm lenne. (2023)
2023. júl. 6. 16:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kerülhet többe, mint alapozása szerelőszintig.

Csak viszonyításnak mondom, mikor 2022-ben szerződtem 32500 ft/m2+áfa volt a szerelőszint, azaz alapozás 1 sor zsalukő, feltöltve és telibe betnozva. Ekkor a zsalu kő minden további sora 100 m2-re vetítve 340000 ft +áfa lett volna; pl 25 m2-es teraszra ~+70000 soronként. Míg fűtéskészre 420.000 ft/m2+áfa áron épült. Azaz még a tizedébe sem került a szerelőszint ami = a terasz szinttel is. Ez hasznos m2-re van számolva.


Most sokat drágultak a dolgok, de még egy 25% inflációt rászámolva 27% áfával is meg kéne állni 50-55000 ft/m2 körül! + burkolás

2023. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég újítottuk fel a teraszunkat. Az új tető (műanyag hullámlemez, fém vázon, egyik oldalán a házhoz rögzítve, másikon egy-egy oszlop a sarkokon) volt kb. 300 ezer. Ugyanide egy hasonló méretű designos gyári előtető motoros távirányítós árnyékolóval 2 millió fölött lett volna. És akkor csak a tetőről beszéltünk. Ha le kell burkolni, az lehet négyzetméterenként 10 ezer forint, meg 40 is ha valami spéci burkolatot választasz. Egy teraszon lehet plusz világítás, lehet korlátot rakni rá körbe, lehet lépcsőt kialakítani hozzá ha föld szintje felett van stb.

Szóval simán lehet olyan terasz, amiért reális a 300 ezres nm ár. Persze egy sima betonozott placcért nagyon erős túlzás.

2023. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utólagosan lesz megépítve a terasz. 90 cm mély beton alap, két sor zsalukő vasalva betonozva. Erre betonréteg + a burkolat alá speciális beton. Burkolat 40 X 40-es Leier Classic Line 3,9 vastagság, beton, szürke. Fugázva.Semmi extra.

Anyagkoltség talán 70 ezer/nm + 70ezer/nm a munka, kerekítve 150ezer/nm. Reális ez az ár?

2023. júl. 6. 20:49
 14/17 anonim ***** válasza:
93%
Az anyagár teljesen reális, a munkát kicsit sokallom de nem irreálisan magas.
2023. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A kiírásban még 300ezer Ft/m2 szerepelt.

Most ugyanerre már csak 150ezer Ft/m2.

Szerintem még kérdezzél meg pár kivitelezőt, mert én biztosan nem fizetnék ki ennyit.

Főleg, hogy a nagy része ennek csak segédmunka.

(Segédmunkás kb. napi 20-30 ezer Ft körül kap ebből, azaz az első m2 munkadíjának a felét se.)

2023. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A 150ezret csak én saccoltam.Máshol még nem érdeklődtem.Tudom, hogy minden nagyon megdrágult és a 150 ezer sem kevés de ez az összeg jobban megközelíti a valóságot.


Köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszok irására szánt időt!

Kellemes hétvégét!

2023. júl. 8. 05:35
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég csináltattunk alapot mobil lemezgarázs alá (ugyanúgy egy betonkockáról beszélünk). Az mondjuk vékonyabb volt (egy sor zsalutégla, 20 cm vasalt beton, alá két rétegben zúzalék döngölve) de durván tizedennyibe került tokkal-vonóval. Erre még számold rá a burkolatot mert az nálunk nem volt, meg vastagabb a tiéd tehát szorozd meg kettővel, de még akkor is irreális a különbség.
2023. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!