Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van olyan aki kifejezetten...

Van olyan aki kifejezetten utálja/szereti az ytongot, leírnád miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Az Ytong - azaz régen gázbeton, ma pórusbeton - a megfelelő helyen használva nagyon jó. Könnyű, fűrésszel vágható, elég erős.

Házat nem mindenki szeret belőle építeni a hőszígetelő képessége meg a teherbíró képessége miatt. Én sem építkeznék belőle - nem is tettük, a tégla jobb házfalnak.

Viszont Ytong van a fürdőszobánkban, az támasztja a kádat, abból van a zuhany fala, kád pereme. Itt fontos volt a könnyű alakíthatóság és mivel csempével van borítva a sérülékenysége sem számít, a csempe elég kemény rajta.

2023. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Az építészek szeretik, a kivitelezők is. Csak az építtetőknél van beragadva mai napig a vázkerámia tégla.
2023. júl. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De 2 szintes ház már nem építhető belőle, nem?
2023. júl. 24. 08:24
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Több emeletes társasházak is simán épülnek Ytongból. Persze teherhordó elemnek ugyanúgy nem alkalmas, mint a vázkerámia tégla, szóval öntenek pár betonacél oszlopot és aközött lesz kitöltő fal, de szerintem egy földszintes kisházikónál is ez a standard eljárásrend ma már a földrengésállósági követelmények miatt.
2023. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én utálom, mert nem lehet normálisan fúrni és a tipli sem marad meg benne normálisan. Gyakorlatilag tényleg csak olyan helyre való, ami nem fal funkciót tölt be. Kád kirakása, zuhany oldalfala, stb.
2023. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Előtétfalnak, legfeljebb válaszfalnak elmegy.

Építéskor könnyű vele dolgozni, gyorsan elkészül.

De eszembe nem jutna belőle házat építeni.

Utólagos ráépítéseknél akkor használják, ha az épület már nem birna el egy rendes falazatot.

febr. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nincs érzelmi kötődésem az ytong tégla felé.

Nem utálom,de különösebben nem is szeretem.


Van egy kis lakásom, beköltözés elött teljes felújítást végeztettem rajta.

Volt rá lehetőségem ezért csináltattam a lakásba egy kis spájzt(háztartási helyiséget)


Az egyik szaki aki sokmindent csinált addig nálam elvállalta és meggyőzött,hogy ytong téglából legyen.

Megcsinálta,jó lett,5 éve lett kész mai napig kitünően szolgál a spájz.


Ilyen egyszerű válaszfalként tökéletes,de tartófalnak nem biztos,hogy bevállalnám az ytong téglát.

márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretik az embere összességében a pórusbetont. Sok helyen felhasználható. Nálunk is a lakásban sok helyen fel lett használva, konyhában erre vannak felszerelve a szekrények, zuhany fala is ezzel van kirakva.

Viablokkból (magyar ytong) van teherhordó tégla is, úgyhogy igen, lehet belőle 2 szintes házat is felhúzni. A pórusbeton téglából is van több fajta, nem csak válaszfalnak való...

ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!