Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik tetőcserép tetszik? Br...

Melyik tetőcserép tetszik? Bramac Római Star sötétbarna vagy Bramac Római Protector barna?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2023. júl. 16. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő jól néz ki, a kérdés az, hogy milyen lesz a ház falának színe, az ablakok, ajtók milyenek lesznek és lesz-e valami plusz dekor a házon - lambéria, kő, tégla stb.

A sötétebb most talán divatosabb a fehér házakkal - ilyen épült az utcánkban is, de épp ezért lehet hogy pont nem azt kellene választani.

Az összképet nézd meg és azt, hogy a közeletekben van-e még hasonló, mert ha nem akarod, hoyg a te házad is úgy nézzen ki mint valamelyik szomszédé akkor érdemes a másikat választani! Mi is ezt tettük, a mediterrán terrakotta cserép volt amit szerettünk volna, de pár hónappal korábban lett kész több társasház mellettünk ugyanezzel a cseréppel, így azt hitték volna, hogy a mienket is ugyanaz a vállalkozó csinálta típusterv alapján, ezért inkább sima piros cserepet választottunk. Nem bántam meg.

2023. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen felújítás lesz. Nyílászárok fehérek, és újszerűek, bár a barna jobban tetszik, de anno anyagi okok miatt ezt vettük. Ablakpárkány lenne valamilyen barnás gránit, homlokzat színét még nem választottam ki, egyelőre nincs ötletem, látni kéne már a cserepet a tetőn, talán akkor könnyebb a döntés. Lábazatot valamilyen burkolattal szeretném megcsináltatni, valami sötétebb barnás, szürkésre gondoltam. Nem lesz fehér a ház, és sötét sem, egyik sem tetszik. Ezt legalább tudom. 😁🤦‍♀️

Köszönöm, hogy írtál.

2023. júl. 16. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 A múltkor kérdezett valaki festékekről, akkor találtam olyan barna festéket a neten amivel műanyagot is lehet festeni. Ha nem tetszik a fehér és most felújítás lesz, akkor akár az ablakokat is meg lehet változtatni egy kis festéssel.

[link]

[link]

[link]

Próbálj keresni olyan házakat ahol ez a kétféle cserép látható! Kint a napfényben kicsit másmilyen, mint a neten vagy a bemutatóteremben. De alapvetően az is elég ha eldöntöd, hogy a majdnem fekete sötétbarnát szeretnéd a tetőn látni vagy az inkább melegebb, csokoládébarnához hasonlót.

Azt azért el kellene döntened milyen színt szeretnél a homlokzatra, mert azt inkább fogod látni, mint a tetőcserepet, az csak keretezni fogja. Persze az árnyalatot már tudod utána igazítani a tetőhöz, de egy kék falhoz nem megy a világosabb barna, meg teljesen más hatása lesz ugyanannak a homlokzatnak egyik vagy másik tetőszínnel. Legalább azt találd ki kb. milyen színt szeretnél a ház falán látni, mert lehet, hogy nem is ez a kétféle cserép lenne a jó választás hozzá.

A homlokzat festéket meg mindenképpen próbáljátok ki magán a házon vagy a házfalhoz tett darab valamin, mielőtt megveszitek a teljes tétel homlokzatfestéket. nekünk anno a kivitelező javasolta, hogy vegyünk előbb egy kis doboznyit és nézzük meg milyen lenne azzal a konkrét színnel a ház. Hát borzalmas lett volna, pedig a színpalettán a párommal mindketten azt választottuk elsőre. Csak a napfényben, a függőleges falon, nem annak a sárgás-barackos-bézs színnek nézett ki aminek a színpalettán, hanem konkrétan rózsaszínnek.

2023. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket, megnézem.

Van elképzelés, valami pasztell színt szeretnék, olyan vanília, vagy capuccino, de nem legyen sötét az a lényeg, sem sárga, sem a narancsos beütés nem tetszik.

Előbb a cserép lesz majd, rá egy kis időre a homlokzat, lábazat.

Uh, na ettől félek én is, sokan mondták, hogy egész más a házon, mint a színpalettám. Mindenképpen veszünk előbb mintát. Köszi a tanácsot.

2023. júl. 16. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!