Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Keritést építettünk, gyakorlat...

Keritést építettünk, gyakorlatilag körbekerítettük a telkünket. Nem vártam a szomszédokra. Mellettünk lévő üres telket közben eladták. Most derült ki, hogy ők a mezsgyére akarnak építkezni. Aggódnom kell vagy megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
A keritesünk csak 10 cm-rel van beljebb a telekhatártól. A geodéta 2x is kimérte. Így hogyan fognak tudni oda építeni?

2023. aug. 23. 05:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Honnan jön ez a 3 méter?"



Ha az oldalkert mérete nem éri el a 3 métert, akkor az még oldalhatáros (OH) telepitésnek számít.

Az OTÉK-ban az szerepel, hogy a tetőidommal ugyan átérhet a telkemre de a csapadékvizet a saját telkére kell elvezetnie. Ha a mezsgyétől elhagy 1 métert akkor a saját telkén akár körbe is járhatja az épületet. Vakoláskor sem kell átjönnie hozzám.


A "telekhatár" és az "oldalhatár" két külön fogalom.

2023. aug. 23. 13:13
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg az OTÉK melyik pontja mondja ki a 3 métert, mert szerintem te az oldalkertet értelmezed rosszul
2023. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
2023. aug. 23. 14:04
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13: Tudom melyik törvény az OTÉK.

Mégegyszer: Melyik pontja szerint hagyhatnak 3 métert oldalhatáros beépítés esetén a ház mögött?

2023. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az ott lévő kerités az ő problémájuk.Látta ezt a tervező is,meg aki ki mérte hova esik a fal.Ha itt 2 m magas bástya van,akkor azt lebontják ?Esetünkben 1 engedély nélkül épitett garázs miatt,aminek ottléte már elérte a több mint 10 évet,a házat kellett arrébb felépiteni.Így döntött a hatóság.
2023. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14. OTÉK 35§

#15. Igen, arra már megadják a fennmaradó engedélyt

2023. aug. 23. 19:16
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16: A 35§ nem tartalmazza, hogy oldalhatáros beépítés esetén a telekhatártól milyen messze kell lennie a falnak, pláne, az oldalkert a másik oldalra vonatkozik, amire pedig szintén nicns sehol 3m távolság meghatározva.

Újra azt tudom javasolni, nézd meg a HÉSZ-t, de még inkább beszélj a főépítésszel, mert ezek elég komplex jogszabályok, és rosszul értelmezed

2023. aug. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A jogszabályok nem komplexek, nagyon is érthetők.


Ha a HÉSZ erre vonatkozót nem tartalmaz, akkor az OTÉK a mérvadó.


Az OH-nak is megvan a definíciója ( külön ki kell keresni, amit leírtam a 11-es hozzászólásomban)

A telekhatártól számítva 3 m-en belül oldalhatáros építési módszernek számít.

Azon felül ún. szabad építési módnak.


A mi közösségünkre vonatkozóan azt írja a HÉSZ, hogy ahol az oldalhatáros építési mód van előirva, oda lehet szabadon is építkezni. S valóban, azon a telken amelyre 2 házat építettek, szabadon létesitették az épületeket.


Mindenesetre köszönöm mindenkinek, hogy elolvasta és válaszolt a kérdésemre.

2023. aug. 25. 07:17
 19/19 anonim ***** válasza:
De akkor ne OTÉK-ozz két oldalon keresztül, amikor a HÉSZ-ben szabályozva van... (Az OTÉk is úgy rendelkezik a témában, hogy első a HÉSZ, ha ott nincs szabályozva, akkor OTÉK...)
2023. aug. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!