Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázsalapot szeretnék betonoz...

Valentino Rossi 46 kérdése:

Garázsalapot szeretnék betonozni, melyik módszer lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

6mx4m-es garázsalapot szeretnék 10cm vastag betonnal, 5cm sóderágyba. Melyik módszer a leggazdaságosabb, és a leggyorsabb? Ami eszembe jutott:


-zsákos szárazbetont vennék amit keverővel bedolgozok.(Ezzel van minimális tapasztalatom, mikor vizesek után javítottam ki a betont amit felvéstek)


-rendelek házhoz mixerest (na erről fogalmam sincs hogy megy)


-vagy ha megveszem külön a cement+sódert és magam dolgoznám be keverővel.


Illetve egyedül, ez is szempont.

Azért tettem fel a kérdést mert nem vagyok kőműves, és jól jön tapasztalat azoktól akik már csináltak garázsalapot hasonlóan.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2023. szept. 16. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyors számolás után az ugye 2,4 m3 beton, kb. 180db zsákos beton. Számolgass, kérj árajánlatot a legközelebbi betonyos cégtől (az nem kerül semmibe) aztán meglátod. Cement-sóderrel én biztos nem foglalkoznék, még ha az lenne a legolcsóbb se (ami nem is biztos). Én hozatnám, ha egy mód van rá.
2023. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez már az a mennyiség, ahol érdemes hozatni mixerrel.
2023. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legjobb ahogy írták már a mixeres beton.Ebből van olyan,hogy befolyik az elkészített területre,csak igazitani símitani kell.

De van a föld nedves beton,a mixer kiengedi 1 kupacba.Kis viz kell hozzá,és lehet talicskázni.Nem kell félni,hogy gyorsan megköt,nem kell kapkolódni.

100 % pontosan nem lehet kiszámolni.A folyósat vagy kiengedi mind azonnal,vagy vissza viszi.A föld nedves betonnak meg keresel helyet.

Ha nem elég a keveset könnyebb pótolni.

2023. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, mixer vagy föld nedves beton. A cement+sóder lapátolós kutyulós módszertől fényévekkel jobb minőséget adni.
2023. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld:)
2023. szept. 21. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!