Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 20 nm nagyságú kinti tároló...

20 nm nagyságú kinti tároló alját betonoznám 5 centi vastagon?

Figyelt kérdés

Kb 12 mázsa sódert 1 mázsa cementtel 50 ezerért hozna a tüzép a kisebb kocsijukkal. Gondoltam szárazbetonra is, de ilyen nagy felületen még nem használtam. Van 25 és 40 kilós zsákkal. Az lenne a kérdésem főleg olyanokat kérnék hogy válaszoljon, akik csináltak már hasonló nagyságú betonozást száraz betonból. Mi éri meg jobban? A szárazbeton vagy sóder cement a hagyományos módon? A bekeverés nem gond, lesz keverő. Ha szárazbetonból kijönne 30 ezerből, akkor azt választom, de ha valaki azt mondja hogy a száraz nem kiadós, akkor elhiszem neki és marad a sóderes megoldás.


Köszönöm!


2023. szept. 18. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Baumit szárazbeton kiadóssága az adatlap szerint: 20kg / cm / m2

Ergó 20m2 és 5 cm: 2000kg


Bauhausban 25kg -os baumit 1690Ft per zsák.

80 zsák, azaz 135.200 Ft

Tüzépen kicsit olcsóóbb lehet, meg a 40kg-os is olcsóbb kicsit összességében.

Szerintem tüzépen se úszod meg 100e alatt.


A sódees megoldás mindig sokkal olcsóbb mint a zsákos beton.

Viszont a zsákos minőségben sokszor jobb, hisz van benne adalékanyag is, előre ki van számolva minden, csak a víz mennyiségre kell odafigyelni.


Ha odafigyelsz a betonkeverésre is rendesen, akkor az is erős lesz, nem nagy dolog. Én hinta lábakhoz kevertem betont sóderből, életemben elöször. Sima lapátos méregetéssel. Kőkemény lett.

Sógorom is így betonozta a garázst, meg teraszt és tökéletes lett. Tehát nem kell túlbonyolítani.


Árban nézve soha nem éri meg jobban a zsákos, ha az anyagköltséget nézed.

2023. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam hogy a zsákos jobb minőségben, de a sóder akkor olcsóbb. Esetleg veszek pár zsák szárazbetont a cementhez hogy erősebb legyen. Nem lesz nagy terhelés alatt, csak oda pakoljuk majd a félre tett dolgokat.
2023. szept. 18. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Fölösleges, ne keverj bele semmit, nem számít semmit, sőt inkább rontja, mert nem lesz egységes az egész. Mit szerettél volna? Minden keveréshez teszel egy fanglival? Semmi értelme.


Az mind1, mekkora terhelés lesz, ha elrontod és felporlad, akkor kidobott pénz, tehát oda kell figyelni. Vas vagy erősítő szál kell bele. Alá is kell sóder vagy kavics ágyás, hogy ne fagyjon fel.

2023. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vannak vasak és kövek is, azzal öntöm be az alját.
2023. szept. 18. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!