Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv mindenkinek, A kérdésem a...

Üdv mindenkinek, A kérdésem a következő: zártkertben építek egy kis gazdasági épületet. Vállakozóval, e-naplóval ...stb. Mivel kell rendelkeznie minimálisan az ingatlannak, hogy megkapjuk a használatba vételi engedélyt?

Figyelt kérdés
Többféle választ kaptam, köszönöm, ha valaik érdemben hozzászól.
2023. okt. 2. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

A vállalkozónak ezt pontosan tudnia kellene, hisz ha ez a cél, akkor ezt a célt neki kell tudnia elérnie (már ami az elvárásokat illeti)!

Röviden, tömören az épületnek a rendeltetésszerű használatra alkalmasnak kell lennie, továbbá az épületnek biztonságosnak kell lennie. Tehát minden lakóépületre vonatkozó előírást be kell tartani! Rendeltetéshez meg pl. olyanok tartoznak, hogy ha van csatorna, akkor arra csatlakozzon, ha nincs csatorna, akkor zárt emésztőtartályt kell építeni, s nem vagyok benne biztos, de lehetséges, hogy már a víztisztító (gyak. egy szikkasztó) is kötelező. Víz, villany... víz ha nincs, akkor elfogadják a kútvizet is tudomásom szerint! Be kell tartani a szobák min. méretét tudomásom szerint, továbbá a falak hőátbocsátási tényezőjét, a nyílászárók szigetelőképességét stb. stb. Ez mind az építő dolga, hogy megfelelő legyen az épület mindennek, neked kell beadni a kérelmet, ennyi a Te dolgod.

Ezt olvasd át: [link]

2023. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja! Figyelmen kívül hagytam, hogy gazd. épület épül! Bocs! Ezesetben lövésem nincs!

Büdös életben még soha nem találkoztam olyannal, aki gazd. épületet ennyire komolyan vett zártkerti környezetben. Épül, azt' jónapot! Betartják a 3%-os beépíthetőséget, az orommagasságot meg a tető héjazatot és pont le van sz-rva a sz-r is! Kell egyáltalán? Lakóépületeknél nyilván szükséges, de egy gazdasági épületnél... Max. olyannal találkoztam, aki pályázott rá és pályázati pénzből építette, nyilvánvaló, hogy abban az esetben is a rendeltetésnek megfelelően kell felépülnie, tehát teszem azt egy gyümölcsfeldolgozó az az átadáskor nézzen is úgy ki, mint egy gyümölcsfeldolgozó, és nyilván minden rá vonatkozó előírás is legyen betartva, aztán hogy 5 év múlva meg micsoda, az meg már senkit nem érdekel.

2023. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gazdasági épületet mire akarjátok használni? Mert szerintem senki nem kér, bár lehet tévedek.
2023. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gazdasági épületre nem azok a szabályok vonatkoznak,mint a lakó épülete.

Csak bejelentési kötelesség van.

2023. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg gazdasági épületre akarsz lakhatási engedélyt kérni, akkor nagy valószínűséggel nem adnak. Bár sokan mégis ilyenben laknak, ami igazából egy hétvégi, vagy hobbyház.
2023. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tipikus kerti tárolók, pici hétvégi házak csak bejelentési kötelezettek. Viszont lakóházként nem fogja senki bejegyezni.
2023. okt. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!