Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vízelvezető árok fölé költségh...

Vízelvezető árok fölé költséghatékony fedés autós közlekedésre?

Figyelt kérdés

Adott a ház előtt egy beton vízelvezető árok, kb 80 cm széles a peremmel együtt és mindössze 15-20 centi mély. Ezt szeretném lefedni valamivel, amin keresztül autóval be tudok állni az udvarra. Viszonylag keskeny az út, így szélesre csinálnám, hogy rá tudjak fordulni, ez kb 350 cm. Betonozni nem szeretném.

Valami költséghatékony dolgot néznék.

Gondoltam arra, hogy szögvasból csinálnék egy keretet, abba raknék valamit. Néztem járórácsot, bordáslemezt, de ez nagyon drága, ahogy látom 100.000 lenne csak az anyag.

Csináljam valamilyen kezelt fából? Pl ilyenből? [link]

Vajon meddig bírja ez a vizet, autót? Ha pár évig kibírja, ez jó lehet?



2023. okt. 5. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
50-es szögvas hosszában, 20-as szögvas keresztben. Úgy kell megcsinálni, ahogy a tetőn a szarufák és a tetőlécek vannak.
2023. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mielőtt kárt csinálsz magadnak!

Kérdezd meg az út kezelőjét/tulajdonosát mi az előírása.

2023. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Pedig le kell betonoznod ha rendeset akarsz. Arra is gondolj hogy bejön esetleg nagyobb autó is, pl. építőanyag, tüzifa, stb. miatt.

Szögvasat, bordáslemezt biztos ellopják hacsak nem valami eldugott nyugodt faluban van. Fát meg viszik tüzelőnek... Szóval evvel is érdemes számolni.

Ha lebetonozod, arra figyelj, úgy csináld hogy alatta az árokban eltudjon folyni a víz.

Amúgy a beton ahhoz képest nem is drága amilyen tartós. Neked 2-3köbméter kell, C20-as jó lesz, kb. 100ezerből megvan. Előtte ásnod kell meg zsaluznod, ez sem tart tovább, mint vasakból összerakni valamit.

Legfeljebb ha van hulladékvasad akkor olcsóbb. De ha meg is van a keret, milyen lapot raksz rá? Osb-ből is a vastagabb kéne, és el is rohad 2-3 év alatt, ha nem előbb. Vaslemez meg rohadt drága, másfelesből kb.fél éve 30-ér vettem két táblát. Bordáslemezről meg ne is beszéljünk mert az 3x ennyi...

Esetleg ha 10-es kazánlemezt tudsz szerezni olcsón azt látom még reálisnak, az nem is rohad át kb. soha, meg el se viszik olyan nehéz. Max a sarkainál lecsavarozod egy kis betonba amit kézzel kikeversz takicskában.

Szóval drága a vas az a baja másnak is, nekem is...

2023. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!